Henryk Mikołaj Górecki w Kopalni Soli w Wieliczce

W Kopalni Soli „Wieliczka”, w terminie 22 i 23 lipca 2016 o godz. 20.00 odbędzie się koncert dedykowany uczestnikom Światowych Dni Młodzieży oraz mieszkańcom Małopolski, na który zaprasza Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz Zespół Opery Krakowskiej.

W komorze „Warszawa” zabrzmi III Symfonia op. 36 „Symfonia pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego. Wystąpią: Katarzyna Oleś-Blacha i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

„Symfonia pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego to utwór o głęboko sakralnym charakterze. Kompozytor zainspirowany tematem Matki Bożej Bolesnej, sięgając do polskiej muzyki ludowej i religijnej stworzył dzieło poruszające prostotą języka muzycznego, ale i żarliwą ekspresją. Pierwsze wykonanie utworu w Polsce miało miejsce w 1977 roku w ramach festiwalu „Warszawska Jesień” i wzbudziło wówczas wiele kontrowersji. Po kilkunastu latach przyniosło kompozytorowi światowy sukces.

Koncert odbędzie się w położonej 125 metrów pod ziemią, największej komorze wielickiej Kopalni. Będzie to wyjątkowy wieczór wpisujący się w atmosferę Światowych Dni Młodzieży. Jest on dedykowany zarówno polskim jaki i zagranicznym gościom. Wspaniała atmosfera miejsca i niezwykła muzyka dostarczą widzom niezapomnianych wrażeń.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Kasie Opery Krakowskiej, w Kasie Kopalni Soli „Wieliczka”, a także on-line na stronie http://www.opera.krakow.pl/ .
– Kasa Opery Krakowskiej: tel. 12 296 62 60 (61), czynna w godz. 15.00-19.00, pn-sob;
– Biuro Organizacji Widowni Opery Krakowskiej: tel. 12 269 62 62 (63), czynne w godz. 8.00-16.00, pn-pt;
– Kasa Działu Organizacji Imprez Kopalni Soli „Wieliczka”: tel. 12 278 73 92, czynna w godz. 7.00-19.00, pn-pt.

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.07.16, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Henryk Mikołaj Górecki, koncert, Kopalnia Soli w Wieliczce
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
The Storyteller
2
Wojtek Mazolewski Quintet
3
Daniel Blumberg
4
Steve Hackett
5
Paul Weller
6
Pink Floyd
7
Ólafur Arnalds
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
2
Rebecca Lenkiewicz
3
Samuel Van Grinsven
4
Mike Flanagan
5
Paolo Cognetti
6
Ido Fluk
7
David Marqués
8
Paolo Genovese
9
Jan Hřebejk
10
Juliusz Machulski
1
Ewa Platt
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia