Combichrist na dwóch koncertach w Polsce

Agencja PW Events zaprasza na dwa koncerty grupy, która łączy elementy industrialu, metalcore’u i elektroniki jak nikt inny. Combichrist wystąpi już tego lata w ramach trasy „Everybody Still Hates You” we wrocławskich Zaklętych Rewirach (26.07) i w warszawskiej Proximie (28.07). Norwesko-amerykański kolektyw powróci do Polski po 2 latach, a scenę będą dzielić wraz z zespołem Wednesday 13, który reprezentuje nurt horror punk oraz z mrocznym, synth wave’owym duetem Night Club.

COMBICHRIST (Norwegia/USA) - industrial, EBM, elektronika, metalcore

Wszystko zaczęło się w 2003 roku, kiedy to Andy LaPlegua z Icon of Coil napisał kilka utworów power noise'owych używając nazwy swojego nowego side-projectu DRIVE. Uległa ona później zmianie na Combichrist, kiedy pierwszy album, „The Joy of Gunz”, miał zostać wydany przez Out of Line. Następujące po nim single i koncerty spowodowały obecną sławę Combichrist jako grupy charakteryzującej się silnymi performance'ami obfitującymi m.in. w interakcję Andy'ego z publicznością i litry sztucznej krwi. Dzisiaj zespół to uznana marka, konsekwentnie prowadzona do przodu przez LaPlegua od 15 lat. Na koncie mają setki koncertów na całym świecie, a w swojej dyskografii zgromadzili 8 albumów studyjnych, udział w 20 kompilacjach i 21 remiksów innych artystów. Nazwa zespołu pochodzi od fanzinu hardcore'owego który LaPlegua prowadził w późnych latach 90. wraz z gitarzystą JR Ewing Håkonem Mellą. Twórczość Combichrist była wykorzystywana w wielu filmach science fiction, jak również w grach (m.in. Devil may Cry).

WEDNESDAY 13 (USA) - horror punk, hard rock

Fani nurtu horror punk mogą już zacierać ręce, bo rzadko gościmy w Polsce takie zespoły jak ten. Liderem zespołu jest Joseph Poole, posługujący się ksywką Wednesday 13. Wielbiciel czarnego humoru, parodii horrorów w stylu "Rodzina Adamsów", a także jeden z twórców komediowej kreskówki "Thirteen Dead Kids” to bardzo barwna i wyrazista postać w muzyce. Artysta na swoim koncie ma wiele interesujących projektów, jak choćby Frankenstein Drag Queens From Planet 13 czy znane na całym świecie Murderdolls, współtworzone wspólnie z Joey’em Jordisonem, perkusistą Slipknota. Joseph i spółka mają na swoim koncie 9 studyjnych albumów, zgromadzonych w ciągu 14 lat działalności scenicznej. Fani bez wątpienia długo czekali na ich powrót do Polski, bo zajęło to aż 11 lat. Szalone i bardzo melodyjne Wednesday 13 już w lipcu porwie nas do zabawy!

NIGHT CLUB (USA) - dark wave, synth pop, synth wave

Night Club to najlepszy dowód na to, że synth wave’owe brzmienia przeżywają drugą młodość! Mark Brooks i Emily Kavanaugh tworzą od 2012 roku. W tym krótkim czasie ich muzyka była wykorzystywana wielokrotnie w kilku programach MTV, a w 2013 roku duet skomponował cały soundtrack do serialu „Moonbeam City” produkowanego przez Comedy Central. W roku 2016 wydali swój debiutancki longplay „Requiem for Romance”, który jest zbiorem 10 przemyślanych, wciągających kompozycji, które potrafią słuchacza zaciekawić i trzymać w napięciu. Jeśli lubicie elektroniczne dźwięki, rodem z filmów i gier z lat 80-tych, to musicie sprawdzić ich muzykę!

COMBICHRIST - „Everybody Still Hates You Tour”

+ Wednesday 13

+ Night Club

26.07.2018 / g.19:00

Zaklęte Rewiry / Wrocław

Bilety:

85 - https://pwevents.pl/bilety/combichrist-wednesday-13-night-club/607/131

90 - Biletomat, Eventim, eBilet, Ticketmaster

95 - w dniu koncertu

28.07.2018 / g.19:00

Proxima / Warszawa

Bilety:

85 - https://pwevents.pl/bilety/combichrist-wednesday-13-night-club/608/131

90 - Biletomat, Eventim, eBilet, Ticketmaster, klub Proxima

95 - w dniu koncertu

Dodaj artykuł do:
(dodano 28.03.18, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Combichrist, dwa koncerty w Polsce 2018, Wrocław, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Steve Hackett
2
Pink Floyd
3
Haim
4
The Storyteller
5
The Weeknd
6
The Teskey Brothers
7
Józef Skrzek
8
Lauren Spencer Smith
9
Beata Przybytek
10
Anti Babylon System
1
Cédric Klapisch
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Paolo Genovese
4
Celia Rico Clavellino
5
Ido Fluk
6
David Koepp
7
Dani de la Orden
8
Joseph Kosinski
9
Blandine Lenoir
10
David Marqués
1
Kobi Yamada
2
Marcel Moss
3
Emma Angstrom
4
Isabel Allende
5
Agata Zamarska
6
Barbara Kingsolver
7
Juan Gómez-Jurado
8
Monika Kacprzyk
9
Penn Holderness, Kim Holderness, Edward Hallowell
10
Molly Jong-Fast
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia