Rusza rejestracja do 48 Hour Film Project

Już po raz ósmy, Fundacja Przestrzeń Filmowa, organizuje warszawską edycję międzynarodowego konkursu - 48 Hour Film Project.

Weekend filmowy, podczas którego zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, będą przygotowywali filmy konkursowe, rozpocznie się  28, a  zakończy 30 września 2018 roku, w Warszawie.  Jest o co walczyć, bo oprócz nagród rzeczowych można wygrać wyjazd na festiwal Filmapalooza, a nawet pokaz swojego filmu na festiwalu w Cannes!

Festiwal 48 Hour Film Project, odbywa się w 140 miastach na świecie, a w Polsce organizowany jest od siedmiu lat. Konkurs polega na zgłoszeniu ekipy, która przygotuje krótkometrażowy film w weekend. Produkcja musi zawierać 3 elementy podane przez organizatora: linijkę tekstu, imię i nazwisko jednej z postaci, zawód bohatera oraz wylosowany gatunek filmowy. Wytyczne ogłaszane są podczas tzw. “kick offu”, wydarzenia rozpoczynającego wyścig z czasem.

Powstałe filmy, będzie można zobaczyć w drugim tygodniu października w kinie Elektornik. Następnie zostaną ocenione przez jury, którego skład poznamy na początku września.

W ostatniej edycji jurorami byli Piotr Woźniak- Starak, Michał Sobociński oraz Bodo Kox. Nagrody przyznawane są w 14 kategoriach, a laureaci mogą się spodziewać statuetek, nagród rzeczowych oraz voucherów na warsztaty. Zwycięzcy otrzymają również bilety lotnicze na festiwal Filmapalooza w USA, gdzie powalczą o projekcję swojego filmu na Short Film Corner podczas festiwalu w Cannes.

Do konkursu może zgłosić się każdy! Bez względu na swoje doświadczenie, wiek bądź liczbę osób w ekipie. Co roku organizowana jest również grupa na Facebooku, która umożliwia pojedynczym osobom znalezienie ekipy filmowej. Wystarczy się do niej zgłosić, a z pewnością uda się znaleźć innych entuzjastów kręcenia filmów i adrenaliny!

W tym roku oprócz samego weekendu konkursowego, organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń towarzyszących. Zgłoszone ekipy filmowe będą miały okazję wziąć udział w serii spotkań, tzw. “Meet&Greet”, które odbędą się w restauracji “Eufemia”. Podczas  nich osoby zainteresowane festiwalem spotkają się z ekipami oraz jurorami, którzy uczestniczyli we wcześniejszych odsłonach konkursu. Jest to doskonała okazja aby poznać sposoby na zrobienie filmu w tak krótkim czasie.

Kolejne wydarzenia przygotowane przez organizatorów to warsztaty filmowe. Osoby biorące udział w tegorocznej edycji konkursu, będą mogły wziąć bezpłatny udział w szkoleniach z pisania scenariusza, warsztatach operatorskich, a także Master Class reżyserskich. Lista prowadzących zostanie ogłoszona wkrótce.

Rejestracja rozpocznie się 9 lipca 2018. Formularz rejestracyjny będzie dostępny na naszej stronie internetowej http://www.48hfppoland.pl/ oraz Facebooku - 48HFP Poland.

Dodaj artykuł do:
(dodano 03.07.18, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: rejestracja, 48 Hour Film Project
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
V/A
2
The Raconteurs
3
Bitamina
4
Hans Solo
5
KAT
6
donGURALesko
7
Hollywood Vampires
8
Popek, MaroMaro
9
Soundgarden
10
Soundtrack
1
Lars Kraume
2
Jaime Rosales
3
Lars Klevberg
4
Lars Klevberg
5
Tate Taylor
6
Trevor Nunn
7
Dexter Fletcher
8
Luc Besson
9
Bartosz Konopka
10
Benedikt Erlingsson
1
Braithwaite Rodric
2
Reeve Philip
3
Ornacka Ewa
4
Taylor C. L.
5
Nesbo Jo
6
Krentz Jayne Ann
7
Jones Geraint
8
Moyes Jojo
9
Fisher Kerry
10
Musso Guillaume
1
Terence Frisby
2
Jolanta Janiczak
3
Artur Pałyga
4
David Greig
5
-
6
Roddy Doyle
7
Stanisław Wyspiański
8
Paul Thomas Anderson
9
Beniamin Bukowski
10
Bartosz Kurowski (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia