Już tuż tuż 19. edycja festiwalu Satyrblues!

19. edycja festiwalu Satyrblues odbędzie się w sobotę, 22 września 2018 r. o godz. 15:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul. Słowackiego 2 i przebiegnie pod hasłem "ALL'S BLUES".

W części wernisażowej swój dorobek zaprezentują trzej autorzy: Zygmunt Pytlik (rys. satyryczny), Sergiusz Kaszkowski (karykatury) i Radosław Delimata (fotografia).

Wystawę otworzy Wiceprezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury - Dariusz Łabędzki, znakomity rysownik, malarz, portrecista i karykaturzysta.

Część koncertową rozpocznie duet polsko-amerykański DELTA_UPDATE, który współtworzą dwaj wybitni muzycy: Roman Puchowski i Keith Dunn, kultywujący bluesa o archaicznym rodowodzie.
Odmienność stylistyczną do programu, oraz zdecydowanie salonowe brzmienie wprowadzi RAY WILSON wraz ze swoim zespołem realizując projekt Genesis Classic. Będziemy też na festiwalu celebrować 50 urodziny Raya, które wypadają właśnie we wrześniu!

Finał koncertu zagospodaruje amerykańskie Power Trio - ANTHONY GOMES należące do gitarzysty i wokalisty uhonorowanego tytułem muzyka roku 2017! i będzie to koncert transmitowany przez Polskie Radio Rzeszów, dostępny również w Internecie. Przy okazji podpowiadam, że w wrześniowym nr miesięcznika GITARZYSTA znajdziecie obszerny wywiad z tym artystą.

Oprócz ramówki plastyczno-muzycznej każdy z uczestników festiwalu otrzyma w prezencie okolicznościowy katalog wydany w limitowanym nakładzie, a także będzie mógł spotkać się z artystami, kupić ich płyty, a w przerwach między koncertami zostanie ugoszczony przez tarnobrzeską restaurację "Pele-Mele" (lody też będą).

Sz.P.
Satyrblues odbywa się cyklicznie raz w roku w Tarnobrzegu i jest jedynym tego typu przedsięwzięciem kulturalnym w Polsce i na świecie. Posiada unikatowe wydawnictwa płytowe dokumentujące występy zapraszanych na festiwal Artystów, wydawane w limitowanych nakładach.

Od początku istnienia jest to festiwal autorski, integrujący środowiska twórcze poprzez sztukę szeroko rozumianą, a jego nazwa własna jest niezmiennie od 2000 r. gościnnym mianownikiem dla wszystkich szlachetnych gatunków artystycznych. Udanie łączy dwie dyscypliny sztuki, mające wartość ponadpokoleniową i ponadczasową co Państwo potwierdzacie przyjeżdżając do Tarnobrzega całymi rodzinami. Można tu spotkać wybitnych grafików, muzyków, fotografików, karykaturzystów, a nawet znanych dziennikarzy, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami na każdy temat.

W sumie 6 godzin obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie w atmosferze wzajemnego poszanowania z dala od negatywnych emocji.

Zapraszam więc Państwa po raz XIX do Tarnobrzega, podkarpackiego miasta w którym Satyra spotyka się z Bluesem nie czyniąc krzywdy nikomu i przepraszam jeśli z racji dużego zainteresowania naszą ideą nie uda wam się zdobyć zaproszenia.

Victor Czura
Dodaj artykuł do:
(dodano 12.09.18, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: 19. edycja festiwalu Satyrblues, Tarnobrzeski Dom Kultury
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Knedler Magda
3
Rayner Nicola
4
Pilipiuk Andrzej
5
Cavanagh Steve
6
Moss Marcel
7
Elton John
8
Phillips Tom
9
Barry Jessica
10
David Hatcher Childress
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia