"Trzecia pierś" - premiera Teatru Współczesnego

Jeżeli masz dość rutyny w swoim życiu, jeżeli męczy cię przymus robienia kariery, jeśli marzysz o ucieczce od przyśpieszonego rytmu wielkiego miasta – dołącz do nas. Dzięki naszej wspólnocie przekonasz się, czym jest prawdziwa wolność, odnajdziesz sens życia i radość. Czy pamiętasz jeszcze, jak to jest być dzieckiem i co to znaczy mieć marzenia? W naszej rajskiej dolinie ponownie poczujesz się jak dziecko i na nowo nauczysz się marzyć. Z nami życie jest proste. Czekamy na ciebie już dziś!   #wolnośćimiłość

W niewielkiej rajskiej dolinie powstała wspólnota. Stworzyli ją ludzie, którzy postanowili uciec od szarości życia, od przymusu robienia karier, od przyśpieszonego rytmu wielkich miast. Mieszkańcy doliny żyli spokojnie i radośnie, nie przeszkadzając ludziom z sąsiednich osad, byli szczęśliwi i wolni. Absolutnie wolni. I tak miało być już zawsze. Jednak pewnego dnia wszystko się zmieniło... Pojawił się strach.

Iredyński tak mówił o swojej twórczości: „[Moje sztuki są] modelami sytuacji, czy problemu, to skróty bez obudowy historycznej, obyczajowej czy psychologicznej. Światy wymyślone, rzeczy dziejące się nigdzie i wszędzie, fantomy, baśnie, ucieleśnione przez aktorów, światła, scenę (…) warianty jednego dramatu (…) wszystkie są o przemocy”.

Ireneusz Iredyński (1939-1985) – poeta, prozaik, dramaturg, autor słuchowisk radiowych; należy do legend współczesnej literatury polskiej.

Ireneusz Iredyński

„TRZECIA PIERŚ”

Reżyseria i opracowanie muzyczne  -  JAROSŁAW  TUMIDAJSKI
Scenografia -  MIREK  KACZMAREK
Światło -  KATARZYNA  ŁUSZCZYK

Osoby:
MAGDALENA ŻAK… Ewa
MARIUSZ JAKUS….Tomasz
SZYMON MYSŁAKOWSKI….Jerzy

Premiera 26 stycznia 2019 r.

Plakat TRZECIA PIERŚ, aut. Mirek Kaczmarek

Dodaj artykuł do:
(dodano 14.01.19, autor: gaba)
Tagi: "Trzecia pierś" - premiera Teatru Współczesnego
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Blumberg
2
The Storyteller
3
Wojtek Mazolewski Quintet
4
Ólafur Arnalds
5
Steve Hackett
6
Pink Floyd
7
Paul Weller
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Zach Cregger
2
Guillaume Nicloux
3
Andrea Arnold
4
Paolo Cognetti
5
Samuel Van Grinsven
6
Danny Boyle
7
Mike Flanagan
8
Jan Hřebejk
9
Paolo Genovese
10
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia