Wykład w DK Zacisze: Łemkowie i Łemkowszczyzna

Dom Kultury "Zacisze", zaprasza 27 maja o godz. 11:00  na wykład "Łemkowie i Łemkowszczyzna – rys etnograficzny grupy”, który wygłosi Małgorzata Pleban.

Podczas wykładu poruszone zostaną tematy związane z pochodzeniem i historią grupy, kulturą ludową i duchową, życiem codziennym. Wskazane różnice pomiędzy zasięgiem występowania członków grupy przed i po wysiedleniach (lata 40. XX wieku).

Małgorzata Pleban, przewodnik beskidzki, wykładowca i instruktor, członek Stowarzyszenia Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Warszawie.

źródło: DK Zacisze

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.05.19, autor: blackrose)
Tagi: Wykład, DK Zacisze, Łemkowie i Łemkowszczyzna, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yungblud
2
Benson Boone
3
Katatonia
4
Calum Hood
5
Saxon
6
Neil Young & The Chrome Hearts
7
sanah
8
Eluveitie
9
Skunk Anansie
10
Arkadiusz Jakubik
1
David Marqués
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Blandine Lenoir
4
Lionel Baier
5
Margien Rogaar
6
Dean DeBlois
7
Frydrych-Zdanowska
8
Len Wiseman
9
Tim Moriarty
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia