Międzynarodowy Weekend Songwriterów w Tomaszowie Mazowieckim

Agencja koncertowa Borówka Music zaprasza na Międzynarodowy Weekend Songwriterów. W ciągu trzech dni, 21-23 czerwca, troje artystów z trzech krajów zagra w Tomaszowie Mazowieckim, w klubie Barlickiego30. Zagrają kolejno: Mirja Klippel (Finlandia), Teddy Jr (Holandia) i Michał Kowalonek (Polska). Wstęp na każdy z koncertów kosztuje 20 zł. Za karnet na wszystkie trzy wydarzenia trzeba zapłacić 40 zł. Każdy z koncertów rozpocznie się o 20:30.Piątek – godz. 20.30 – Barlickiego30:
Mirja Klippel (Finlandia)

Jej muzyka jest minimalistyczna i zarazem poetycka. Dotyka przytłumionej i intymną przestrzeni. To dźwięki inspirowane surowymi krajobrazami, śniegiem, lodem i wyschniętymi jeziorami.
Mirja Klippel za pomocą gitary akustycznej i głosu maluje minimalistyczne muzyczne i poetyckie krajobrazy, które zdobyły uznanie publiczności i krytyki w całej Europie. Na scenie towarzyszy jej Alex Jønsson, który robi chórki i gra na gitarze elektrycznej.
W 2016 roku Mirja Klippel wydała EP „Lift Your Lion”, która dała artystce nagrodę Danish Music Award „Songwriter of the Year”. W 2018 roku ukazał się jej debiutancki album „River of Silver”.
Duet koncertował w przeróżnych miejscach – od salonów w Jutlandii Wschodniej, przez drewniane kościoły w Finlandii po festiwale w stylu Arctic Sounds na Grenlandii.
W 2019 roku Mirja i Alex wyruszą w dużą trasę koncertową po Europie. Odwiedzą między innymi Niemcy, Finlandię i Rosja. Po raz pierwszy pojawią się też w Polsce!

Sobota – godz. 20.30 – Barlickiego30:
Teddy Jr. (Holandia)
To świetny holenderski songwriter. Koncertując przemierzył pół Europy. Grał m. in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. Występował m. in. jako support przed New Model Army w Rotterdamie i Amsterdamie, grał przed Peterem Gabrielem. Występował też na kilku festiwalach w naszym kraju. Teddy w muzyce łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych. Artysta sam komponuje i pisze swoje utwory inspirując się takimi wykonawcami jak Eels, Neil Young, Frank Turner czy Tom Petty. Piosenki Teddy’ego, jak sam mówi, są: „Opowieścią o moim życiu, miłości, frustracjach, przedstawiają świata dookoła.”
Podczas koncertów Teddy Jr. zabiera publiczność w podróż, podczas której poznają wielobarwny świat pełen radości. Przestrzeń ta jednak podszyta jest strachem i samotnością. Holender dzięki swojej charyzmatycznej osobowości stwarza na scenie osobliwy spektakl, w którym publiczność może aktywnie uczestniczyć.

Kuba Wojewódzki po wysłuchaniu występu Teddy’ego:  Okazuje się, że ciągle może być i artystycznie, i z przesłaniem. [Tygodnik „Polityka”].

Ten Holender wyda wiosną nowy album i ruszy w krótką solową trasę koncertową!

Niedziela – godz. 20.30 – Barlickiego30:
Michał Kowalonek
Lider poznańskiej grupy Snowman oraz formacji Lumikulu. Od 2012 roku do niedawna był wokalistą grupy Myslovitz. Koncertował miedzy innymi w Nowym Jorku, Memphies, Chicago, Londynie, Paryżu czy Berlinie, dzielił scenę z takimi artystami jak Lenny Kravitz, Hozier i Archive. Dzięki swojemu doświadczeniu wspiera młodych twórców i młode zespoły. Artysta rusza w krótką solową trasę po małych, kameralnych miejscach. Na tych solowych koncertach zaprezentuje autorskie, nietypowe, niebanalne piosenki... w repertuarze ma też utwory zespołów, w których się udziela(ł). W maju 2019 roku artysta zadebiutuje autorskim projektem Michał Kowalonek z albumem „O Miłości W Czasach Powstania”. Ten koncert to będzie intymne spotkanie.

na fot. Michał Kowalonek fot by P.Tarasewicz
Dodaj artykuł do:
(dodano 17.06.19, autor: gaba)
Dział muzyka
Tagi: Międzynarodowy Weekend Songwriterów w Tomaszowie Mazowieckim
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kaminski Ralph
2
Coldplay
3
Łydka Grubasa
4
Schafter
5
Ostrowska Małgorzata
6
Happysad
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Łukasz Kośmicki
2
Ludovic Bernard
3
Marcin Głowacki
4
Luciano Onetti, Nicolas Onetti
5
Karim Ainouz
6
Rian Johnson
7
Monika Jordan-Młodzianowska
8
ike Flanagan
9
Roland Emmerich
10
Marcin Ziębiński
1
Minier Bernard
2
Majewska-Brown Nina
3
Ornacka Ewa
4
Amos Oz, Szira Chadad
5
Kalicińska Katarzyna
6
Rutherfurd Edward
7
Ziemiański Andrzej
8
Beckett Simon
9
Dahl Arne
10
Vonnegut Kurt
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Opera Krakowska w Krakowie
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Hanoch Levin
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia