Koncert Omnium Gatherum w Poznaniu już 1 października

Knock Out Productions prezentuje koncert Omnium Gatherum w Poznaniu! W roli supportu, zaprezentują się kapele Hamferd i Heidra.

Omnium Gatherum zagrali niedawno w naszym kraju, podczas MYSTIC FESTIVAL 2019 w Krakowie. Już jesienią, zespół wróci do Polski na klubowy koncert w Poznaniu, gdzie towarzyszyć im będą grupy Hamferd oraz Heidra. Dyskografię Omnium Gatherum zamyka album „The Burning Cold”, wydany w sierpniu 2018, nakładem Century Media Records.

Zespół Hamferd pochodzi z Wysp Owczych i półtora roku temu nagrał swój trzeci album, zatytułowany „Tamsin Likam”. Krążek zawiera sześć utworów kapeli, z których wszystkie napisane zostały w języku fińskim, a wydawnictwo ukazało się nakładem wytwórni Metal Blade Records.

Duńska formacja Heidra, także wydała swój najświeższy – drugi już krążek, w 2018 roku. Płyta otrzymała tytuł „The Blackening Tide” i ukazała się za pośrednictwem wytwórni Time To Kill Records.

Omnium Gatherum wraz z gośćmi: Hamferd oraz Heidra, zaprezentują się w Polsce już 1 października 2019, w poznańskim klubie „u Bazyla”.

OMNIUM GATHERUM (Finlandia) melodyjny death metal:

Jesienią 2016 roku minęło 20 lat od założenia przez Markusa Vanhalę (znanego również z Insomnium) i kilku jego kolegów melodyjno-deathmetalowej kapeli Omnium Gatherum. Z tamtej ekipy młodych zapaleńców z małego miasteczka na wschodnim wybrzeżu Finlandii w zespole pozostał tylko on.

Przez kilka lat kapela wydawała głównie demówki. Dopiero w XXI wieku pojawiła się debiutancka EP-ka, "Steal The Light" (2002), a po rok niej pierwszy pełnowymiarowy album "Spirits And August Light", wydany jeszcze dla małej, niezależnej wytwórni. Potem Finowie zostali złowieni przez dużych graczy w metalowym biznesie, Nuclear Blast, a od paru miesięcy mają podpisane papiery z Century Media.

Omnium Gatherum to małżeństwo deathmetalowej brutalności z pięknymi melodiami oraz progresywnymi wstawkami. Coś jakby pożenić, dajmy na to, Emperor, Death, Rush, Devina Townsenda i Anathemę w jej postaci z XXI wieku. Najnowszy krążek Finów „The Burning Cold” ukazał się na jesiennią 2018 roku.

HAMFERD (Wyspy Owcze) doom metal, death metal:

Na zdjęciu promocyjnym na Metal Archives wyglądają niczym grupka bankowców, która wybrała się na imprezę integracyjną na Islandię. Kiedy jednak włączy się muzykę powstałego w 2008 roku w stolicy Wysp Owczych zespołu Hamferd, z pewnością o bankowcach i bankowości się nie myśli. Prędzej o udręce, apokalipsie, strachu. Bo panowie Remi Johannesen (perkusja), John Egholm (gitara), Theodor Kapnas (gitara), Esmar Joensen (klawisze), Jón Aldará (wokal) i Ísak Petersen (gitara basowa), grają potężny doom metal z lekkim napędem melodyjno-deathmetalowym i lekką domieszką psychodelii, którą wprowadza swoimi pasażami Esmar.

Wśród sukcesów kapeli warto odnotować zwycięstwo w Wacken Metal Battle i występ na legendarnym niemieckim festiwalu. A z ciekawostek warto wymienić zarejestrowanie w 2015 roku utworu "Deyðir Varðar" na żywo podczas trwającego na Wyspach Owczych zaćmienia słońca. Wersja ta pojawiła się w 2019 roku na EP-ce "Ódn".

HEIDRA (Dania) epicki folk metal, power metal, black metal:

Wiele zespołów ze Skandynawii opowiada na swoich płytach i w swoich utworach historie oparte na skandynawskiej mitologii. Niektóre robią to, posługując się blackową ilustracją muzyczną, chyba więcej sięga po folk metal. Znajdziemy i takich wykonawców, którzy łączą granie folkowe z elementami black metalu oraz klasycznego heavy i do tego grona zalicza się powstała w 2006 roku w Kopenhadzie formacja Heidra.

W odróżnieniu od wieli skandynawskich folkowo-metalowych grup Duńczycy śpiewają po angielsku. Nie używają też tradycyjnych instrumentów, lecz skupiają się na typowym rockowym instrumentarium. Heidra to świetne, dynamiczne, melodyjne kompozycje, w których przeplata się blackowy charkot z pięknym czystym śpiewem, epicki klimat, tak częsty w power metalu oraz w heavy, z nutką melancholii, a także brutalności. Czasami można mieć wrażenie, że ktoś skrzyżował Grand Magus z Dimmu Borgir i doprawił Iron Maiden. Że takie połączenia potrafią być naprawdę ciekawe i wciągające, przekonuje muzyka Heidry na wydanej w 2018 roku płycie "The Blackening Tide". Nagrali ją panowie: Morten Bryld (wokal, gitara akustyczna), Martin W. Jensen (gitary), Carlos G.R. (gitary), Dennis Stockmarr (perkusja) i James H. Atkin (gitara basowa).

Dodaj artykuł do:
(dodano 13.07.19, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Omnium Gatherum, Poznań
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kaminski Ralph
2
Coldplay
3
Łydka Grubasa
4
Schafter
5
Ostrowska Małgorzata
6
Happysad
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Łukasz Kośmicki
2
Ludovic Bernard
3
Marcin Głowacki
4
Luciano Onetti, Nicolas Onetti
5
Karim Ainouz
6
Rian Johnson
7
Monika Jordan-Młodzianowska
8
ike Flanagan
9
Roland Emmerich
10
Marcin Ziębiński
1
Minier Bernard
2
Majewska-Brown Nina
3
Ornacka Ewa
4
Amos Oz, Szira Chadad
5
Kalicińska Katarzyna
6
Rutherfurd Edward
7
Ziemiański Andrzej
8
Beckett Simon
9
Dahl Arne
10
Vonnegut Kurt
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Opera Krakowska w Krakowie
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Hanoch Levin
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia