Simrit Kaur w Palladium w Warszawie

6 września w warszawskim Palladium wystąpi Simrit Kaur.

„Wyobraź sobie, że zorza polarna może śpiewać: to jest głos Simrit Kaur. Ponadczasowy, silny i eteryczny jak wielorybi śpiew…” - LA YOGA

„Dla Simrit śpiewanie to nie tyle występ, co oddawanie czci Boskości. Jej głos, jej muzyka i jej przekaz odzwierciedla oddanie, które zdaje się być da niej tak naturalne. To oddanie to dar i wyjątkowy talent, który pomaga słuchaczom zatopić się w lekkości istnienia i świadomości, która jest tak niezbędna dla ludzkości w tych czasach”   -   Snatam Kaur

„Po pierwsze, jestem gorącą fanką Simrit. Po raz pierwszy, gdy zobaczyłam ją na żywo, pomyślałam – Kurczę, ona jest jak wokalistka punk-rockowa. Nie wiem czemu tak pomyślałam, ale to skłoniło mnie do zapoznania się z jej muzyką. Jej wyczucie melodii, jej energia i jej muzykalność  wyróżniają ją z tłumu innych. Dla mnie jest ona głosem naszych czasów”  -  Belinda Carlisle

Niektórzy artyści potrafią wnieść głębokie zaangażowanie w starożytne medytacje - niezależnie od tego, czy mają do czynienia z gwiazdami pop czy też publiką teatralną. I jednakowo zainspirować ich słowami dawnych wschodnich mędrców. Są też tacy, którzy posiadają zdolność jednoczesnego angażowania i kojenia, a zarazem mają ucho do wyłapywania brzmień, które łączą ze sobą różne  kontynenty i dusze.

Urodzona w stolicy Grecji wokalistka i autorka tekstów Simrit Kaur, adoptowana i wychowana na południu USA, należy do tych właśnie artystów. Jej muzyka i artyzm, które przyciągają takich fanów jak Steven Tyler z Aerosmith i Belinda Carlisle, znana jest na całym świecie, jej urzekający głos i przekazywanie czystej miłości poprzez dźwięk, Simrit jest także ceniona za nowe brzmienia w muzyce duchowej, które leczą i pomagają skontaktować się  z naszym wewnętrznym potencjałem.

Opierając się na harmonijnym pięknie i melodycznych niuansach muzyki bizantyjskiej oraz greckich pieśni prawosławnych, wśród których wyrosła, dodając do tego rytmy zachodnioafrykańskich tradycji bębniarskich, które studiowała i połączyła ze swoim treningiem fortepianu i wokali z różnych tradycji, Simrit wraz z zespołem wydobywa różne aspekty mistycznej poezji i głęboką żarliwość duchowości. Przez ostatnie lata szturmem zdobyli sobie teatry i hale koncertowe, osiągnęli szczyty list przebojów oraz zyskali rzeszę oddanych fanów.

Unikalne brzmienie Simirit oraz jej wkład artystyczny zainicjowały oraz przesunęły granice muzyki światowej i sakralnej, odrzucając stare konwencje. Simrit połączyła wyrafinowane, filozoficzne wypowiedzi z eterycznymi i niekonwencjonalnymi aranżacjami, przekształcając szesnastowieczną poezję Gurmukhi w hipnotyczną i transową muzyczną ucztę, rozwijając melodie i kreując epickie pejzaże dźwiękowe w oparciu o mantry. Dzięki niej współczesna muzyka zyskuje głębię świętości i starożytności.

Podczas jej występu szybko zorientujesz się, że nie jest to zwykły koncert. Zaczynając od mistycznych dźwięków, poprzez hipnotyczne rytmy, światowej klasy muzyków, aż po hipnotyzujący głos Simrit.... Przygotuj się na niezwykłą podróż!

Jej energia i muzyka posiada zdolność dogłębnego poruszania odbiorców, rozumienia ich i zabierania w głęboką, duchową podróż.

Simrit jest znana ze swojej głębokiej relacji z muzyką i rytmem, a do tego nigdy nie przestaje inspirować i dostarczać autentycznych i wciąż nowych doznań, wydając kolejne albumy czy organizując koncerty.  Poprzez swoją naturalną relację z muzyką, zaprasza odbiorcę do świata pełnego cudowności i tajemnicy. Jej muzyka przywołuje i łączy głębię tego, co święte i antyczne, z tym, co nowoczesne. Jednocześnie te ponadczasowe dźwięki wprowadzają słuchaczy w to, co wielu z nich określiło jako tzw. odmienne stany świadomości, a do tego pomagają w skontaktowaniu się z głębią własnego człowieczeństwa i potencjałem samouzdrawiania.

Simrit jest uczennicą, osobą praktykującą oraz certyfikowaną nauczycielką Jogi Kundalini i Naad Jogi  (nauki nt. Dźwięku i świadomości). Jest także certyfikowanym nauczycielem Reiki II stopnia. Jej wysoko ceniony kurs dotyczący Jogi i dźwięku pt. „ The Supreme Sound”  jest przedmiotem studiów na całym świecie.  Simrit nagrywa płyty, komponuje, jest producentką muzyki, a także jeździ po całym świecie wraz z zespołem dając koncerty i prowadząc warsztaty.

Dodaj artykuł do:
(dodano 21.08.19, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Simrit Kaur, Palladium, Warszawa, koncert
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Knedler Magda
3
Rayner Nicola
4
Pilipiuk Andrzej
5
Cavanagh Steve
6
Moss Marcel
7
Elton John
8
Phillips Tom
9
Barry Jessica
10
David Hatcher Childress
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia