Festiwal filmowy "Konie i ludzie" we Wrocławiu

W dniach 9-13 września zapraszamy do DCF we Wrocławiu na festiwal „Konie i ludzie” będący częścią Europejskiego Festiwalu Konnego odbywającego się na Partynicach.

Od poniedziałku do piątku w DCF pokażemy 5 filmów, z których każdy w nieco inny sposób ukazuje wyjątkowość relacji człowiek - koń.

Wrocław od 2015 roku należy do elitarnego stowarzyszenia miast europejskich promujących się poprzez dziedzictwo konne i kulturę jeździecką – Euro Equus. W tej grupie są: hiszpańskie Jerez de la Frontera, portugalska Golega, belgijskie Waregem, czeskie Pardubice i Wrocław. Każde z tych miast na przemian organizuje duże wydarzenia związane z jeździectwem i użytkowaniem koni. W tym roku zaszczyt ten przypadł Wrocławiowi. W bogatym programie Europejskiego Festiwalu Konnego znalazły się: pokazy, wyścigi, zawody, szkolenia, a także wystawy i seanse filmowe. Właśnie na część filmową w dniach 9-13 września zapraszamy do Dolnośląskiego Centrum Filmowego, na drugie piętro, do sali "Lalka".

Od poniedziałku do piątku odbędzie się tam pięć projekcji filmów, z których każdy w nieco inny sposób ukazuje wyjątkowość relacji człowiek - koń. Są to zarówno dokumenty, jak i filmy fabularne. Z jednej strony będziemy mieli okazję zobaczyć życie najwybitniejszych dżokejów naszych czasów, w dokumentach o Josefie Vani, Anthonym McCoy'u, wyjątkową historię Baska – polskiego araba, który zrobił oszałamiającą karierę za oceanem, z drugiej zaś bardzo "ludzkie" historie z końmi w tle, jak uhonorowany nagrodą na festiwalu w Wenecji obraz Andrew Haigh'a "Polegaj na mnie", czy islandzką opowieść "O koniach i ludziach". Przegląd filmowy rozpoczniemy otwarciem wystawy fotograficznej poświęconej miastom członkowskim Stowarzyszenia Euro Equus, w poniedziałek 9 września o godzinie 19:30.

Dodaj artykuł do:
(dodano 03.09.19, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Festiwal filmowy, Konie i ludzie, Wrocław
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Cohen
2
Maria Sødahl
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Jim Jarmusch
10
Wojciech Kasperski
1
Burton Jessie
2
Macht Christopher
3
Halber Małgorzata , Drenda Olga
4
Socha Natasza
5
Jensen Louise
6
Coben Harlan
7
Adamowicz Alina, Godecka Joanna
8
Ostrowska Agata
9
Moyes Jojo
10
Lepore Jill
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia