Slajdowisko "Hawana zwyczajnie inaczej" w Krakowie

Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza w Krakowie zaprasza 22 września o godz. 18:00 na slajdowisko "Hawana zwyczajnie inaczej" Olgi Wiśniowskiej i Karola Świerkota z bloga Color Cubano.

Pełna kontrastów, ulicznego gwaru i muzyki. Zanurzona w oparach rumu i dymu tytoniowego stolica Kuby przyciąga jak magnes. Ale to tak naprawdę trzy różne światy. Podczas naszego spotkania spróbujemy Wam je przybliżyć. Zabierzemy Was do kolonialnej Starej Hawany, przespacerujemy się przez zrujnowane Centro, by następnie spojrzeć na modernistyczne Vedado, które różni niemal wszystko od reszty miasta. Na koniec zatrzymamy się na Malecónie, gdzie wieczorami spotyka się cała Hawana. Zapraszamy.

Olga Wiśniowska - od 12 lat pracuje w mediach, obecnie zajmuje się jakością materiałów i automatyzacji treści w Polska Press Grupie. Podróże po Kubie nigdy nie były jej marzeniem, aż do pierwszego wyjazdu. Od dwóch lat zakochana w ludziach, atmosferze, kuchni i architekturze tej niesamowitej wyspy. Uwielbia planować kolejne wyprawy, a prawie każdy dzień zaczyna od szukania najlepszych lotów. Współtworzy blog Color Cubano. Kuba zwyczajnie inaczej.

Karol Świerkot - absolwent międzynarodowych stosunków politycznych i dziennikarstwa. Zawodowo związany z Dziennikiem Zachodnim. Od ponad 10 lat interesuje się stosunkami międzynarodowymi w Ameryce Łacińskiej ze szczególnym uwzględnieniem relacji USA - Kuba. Podróż na Kubę zawsze była jego marzeniem, które udało się zrealizować już czterokrotnie. Podróżuje jednak nie po to, by odpoczywać, ale podglądać życie i zmiany na wyspie. Autor i współtwórca bloga Color Cubano. Kuba zwyczajnie inaczej.

Color Cubano - nie jest to kolejnym blogiem podróżniczym. Nie znajdziecie tu zbyt wielu opisów pięknych plaż i wspaniałych zabytków. Zamiast tego, jego autorzy skupiają się na atmosferze, jaka panuje na wyspie. W ciągu ponad 2 lat odwiedzili już niemal wszystkie jej zakątki. Przejechali w sumie 6,5 tys. km, przywieźli z każdej podróży tony zdjęć i doświadczeń, którymi dzielą się na swojej stronie https://colorcubano.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.09.19, autor: blackrose)
Tagi: Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza, slajdowisko, Hawana zwyczajnie inaczej
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Osbourne Ozzy
2
Tame Impala
3
KARAŚ/ROGUCKI
4
Królik Bartek
5
Przybysz Paulina
6
Morrone Michele
7
Metheny Pat
8
O.S.T.R.
9
Sochacka Kaśka
10
Obel Agnes
1
Donato Carrisi
2
Ladj Ly
3
Autumn de Wilde
4
Xavier Dolan
5
Guy Ritchie
6
Monia Chokri
7
Cathy Yan
8
Tom Waller
9
Justine Triet
10
Warwick Thornton
1
Michał Siegoczyński
2
Reginald Rose
3
Marcin Szczygielski
4
Moises Kaufman
5
Pam Gems
6
Siemion Złotnikow
7
Ray Cooney
8
Aleksandra Wolf
9
Torben Betts
10
Marek Modzelewski
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia