Spotkanie z Tomaszem Sekielskim - reżyserem filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu"

Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu gorąco zaprasza 26 listopada o godz. 18:30 na spotkanie z Tomaszem Sekielskim - dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, twórcą filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych a także autorem książek.

Tomasz Sekielski - Scenarzysta i reżyser filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu" (2019) dotyczącego wykorzystywania seksualnego dzieci w Kościele katolickim w Polsce.

Tomasz Sekielski to dziennikarz radiowy i telewizyjny, który będzie kolejnym gościem spotkań w czasie tegorocznego Artus Festivalu. Dziennikarz dał się poznać jako śledczy oraz demaskator,  zajmujący się tematami trudnymi i często kontrowersyjnymi, również o charakterze politycznym.

Tomasz Sekielski jest twórcą filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych a także autorem książek. Lista redakcji, z którymi współpracował jest imponująca: TVN, TVN24 i TVP1 TVP Info, Wprost, Nowej TV, Wirtualnej Polski i Onetu. Stworzył takie programy jak „Teraz My!", „Czarno na białym", czy „Po prostu". W swoich filmach dokumentalnych opowiadał m.in. o morderstwie Litwinienki, kartelach narkotykowych w Meksyku, problemach żołnierzy walczących na froncie na Ukrainie, obozach dla uchodźców (Calais) czy terroryzmie. Relacjonował przebieg wojny w Kosowie, był sprawozdawcą z zatonięcia rosyjskiego okrętu Kursk, relacjonował działanie komisji śledczej w sprawie tzw. „afery Rywina”.

W 2019 roku ukazał się dokument, którego jest współautorem opowiadający o przypadkach pedofilii w polskim Kościele, "Tylko nie mów nikomu", który w premierowy weekend wyświetlania na kanale Youtube miał prawie 7 mln odsłon.

Tomasz Sekielski urodził się w Bydgoszczy, gdzie zaczął swoją przygodę z radiem Vox. Był laureatem nagrody Dziennikarz roku Grand Press 2006, laureatem Telekamer 2007 i 2008 roku wraz z Andrzejem Morozowskim. W 2010 roku otrzymał statuetkę ProwokaTOR w plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie.

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.10.19, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Tomasz Sekielski, Centrum Kultury Dwór Artusa, spotkanie, Toruń
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Fabijański Sebastian
2
Airbag
3
Ware Jessie
4
Marcin Wasilewski Trio
5
Miller Mac
6
Tęskno
7
Ala|Zastary
8
Czesław Śpiewa
9
Happysad
10
Norah Jones
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Rayner Nicola
3
Knedler Magda
4
McQuiston Casey
5
Pilipiuk Andrzej
6
Kordel Magdalena
7
Cass Kiera
8
Falcones Ildefonso
9
Musso Guillaume
10
Herbert Frank
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia