"Sekretne życie drzew": Spotkanie z pisarzem Peterem Wohllebenem i pokaz filmu

24 października o 20:00 gorąco zapraszamy do DCF Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu na spotkanie z Peterem Wohllebenem, autorem bestsellerowej książki "Sekretne życie drzew" oraz premierowy pokaz filmu pod tym samym tytułem. Wydarzenie towarzyszy Forum Przyjaciół Drzew.

Premierowy we Wrocławiu pokaz filmu i wyjątkowe spotkanie z ekologiem, leśnikiem i pisarzem Peterem Wohllebenem jest wydarzeniem towarzyszącym Forum Przyjaciół Drzew. Forum odbędzie się po raz czwarty we Wrocławiu. To jedyne w swoim rodzaju ogólnopolskie spotkanie aktywistów i profesjonalistów działających na rzecz ochrony drzew. Forum służy wymianie doświadczeń, integracji, zdobyciu nowej wiedzy i umiejętności. Zajęcia prowadzone są w różnorodnej formie: wykładów, warsztatów, paneli, ćwiczeń terenowych i dotyczą różnych zagadnień. W tym roku jest nim gorący temat jakim jest rola drzew w ochronie klimatu. DCF jest oficjalnym partnerem Forum.

Dlaczego łączymy prezentację polskiego filmu dokumentalnego ze spotkaniem autorskim z Peterem Wohllebenem - autorem książkowego bestselleru "Sekretne życie drzew"? Dwa aspekty spotkania łączy nie tylko wspólny tytuł - niezależnie zresztą wymyślony. Łączy je przede wszystkim szacunek dla drzew, docenianie ich roli dla natury i dla nas oraz poszukiwanie wspólnych rozwiązań. Zapraszamy na spotkanie i do rozmów. Wspólnie możemy więcej zrozumieć i lepiej działać.

Film "Sekretne życie drzew" odkrywa przed widzem nieznany i tajemniczy świat starych drzew oraz zwierząt dzięki nim żyjących. Poznamy szereg zależności łączących różne gatunki zwierząt związanych z alejami, zadrzewieniami śródpolnymi oraz z wiekowymi drzewami w lasach. W fascynującej sposób film pokazuje ogromną różnorodność biologiczną towarzyszącą tym ekosystemom, począwszy od grzybów, poprzez owady tak rzadkie jak pachnica dębowa, kozioróg dębosz, jelonek rogacz, po ptaki i ssaki. Wszystkie te zwierzęta korzystają z ochrony i pożywienia, które zapewniają im te wspaniałe drzewa. Dla ilustracji przekazywanych treści wykorzystane zostały przede wszystkim dęby - najbardziej długowieczne drzewa, najbogatsze w związane z nimi gatunki. Film został realizowany na obszarach objętych europejskim programem Natura 2000, przede wszystkim w Dolinie Baryczy.

Dodaj artykuł do:
(dodano 22.10.19, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Sekretne życie drzew, spotkanie z pisarzem Peterem Wohllebenem, pokaz filmu
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Iggy Pop
2
Ostrowska Małgorzata
3
Coldplay
4
Łydka Grubasa
5
Kaminski Ralph
6
Schafter
7
Happysad
8
Van Buuren Armin
9
Baranovski
10
Nick Cave & The Bad Seeds
1
Ludovic Bernard
2
Łukasz Kośmicki
3
ike Flanagan
4
Marcin Głowacki
5
Rian Johnson
6
Roland Emmerich
7
Karim Ainouz
8
Monika Jordan-Młodzianowska
9
Luciano Onetti, Nicolas Onetti
10
Agnieszka Holland
1
Ziemiański Andrzej
2
Majewska-Brown Nina
3
Rutherfurd Edward
4
Kortko Dariusz , Pietraszewski Marcin
5
Dahl Arne
6
Beckett Simon
7
Riley Lucinda
8
Goldberg Danny
9
Amos Oz, Szira Chadad
10
Vonnegut Kurt
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia