Mistrzowie Kina Mastercard w Multikinie: "Nie ma nas w domu"

2 grudnia o godz. 19:30 w cyklu „Mistrzowie Kina” Mastercard Multikino zaprezentuje „Nie ma nas w domu” – nowy film dwukrotnie nagrodzonego Złotą Palmą Kena Loacha. 

Najnowszy obraz reżysera takich filmów, jak „Ja, Daniel Blake”, czy „Wiatr buszujący w jęczmieniu” poruszył publiczność festiwalu w Cannes, został świetnie przyjęty m. in. w Toronto, Zuruchu i San Sebastian oraz uznany przez krytykę za jedno z najlepszych dzieł w dorobku brytyjskiego mistrza.

Autorskie, społecznie zaangażowanie kino Loach tworzy od prawie 60 lat. W Nie ma nas w domu po raz kolejny przygląda się temu, jak realia gospodarki przekładają się na związki pomiędzy ludźmi. Opowiadając historię rodziny, która każdego dnia próbuje na nowo związać koniec z końcem zastanawia się, jakie są granice ludzkich możliwości i jak bardzo jesteśmy w stanie każdego dnia te granice przekraczać, by zatroszczyć się o najbliższych.

Za scenariusz filmu odpowiada Paul Laverty (laureat Złotej Palmy, czterokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej), z którym Loach od ponad 20 lat tworzy  wyjątkowo zgrany duet; za zdjęcia – Robby Ryan (nominowany do Oscara za film „Faworyta” Yorgosa Lanthimosa, który prezentowaliśmy w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard na początku roku). W rolach głównych – fantastyczni, debiutujący na ekranie – Debbie Honeywood i Kris Hitchen.

Film zostanie pokazany w cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard”, w którym Multikino od początku roku prezentuje ambitne, festiwalowe tytuły, wobec których trudno pozostać obojętnym. Pokazy poprzedzi premierowy odcinek programu „Mistrzowie Kina Mastercard” Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza – redaktora naczelnego portalu Filmweb.pl.

Kina: w Warszawie (kina na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (Multikino Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach.

Dodaj artykuł do:
(dodano 01.12.19, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Mistrzowie Kina Mastercard, Multikino, Nie ma nas w domu
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Fabijański Sebastian
2
Airbag
3
Ware Jessie
4
Marcin Wasilewski Trio
5
Miller Mac
6
Tęskno
7
Ala|Zastary
8
Czesław Śpiewa
9
Happysad
10
Norah Jones
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Wojciech Kasperski
8
Jim Jarmusch
9
Park Chan-wook
10
Mel Gibson
1
Montero Carla
2
Moriarty Liane
3
Musso Guillaume
4
Falcones Ildefonso
5
Pilipiuk Andrzej
6
Perkins Stephanie
7
Kordel Magdalena
8
Iggulden Conn
9
Herbert Frank
10
Uson Clara
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia