Premiera filmu "Ella Fitzgerald. Just One Of Those Things" w kinie Luna w Warszawie

Musicine i Fundacja EuroJAZZ zapraszają 31 stycznia o godz. 21:00 na kinową premierę kolejnego filmu w cyklu #kinojazz - "Ella Fitzgerald. Just One Of Those Things".

ELLA FITZGERALD. JUST ONE OF THOSE THINGS
film dokumentalny, reż. Leslie Woodhead
UK, 90'
światowa premiera: maj 2019

Występują: Ray Brown Jr. (syn Elli Fitzgerald), Tony Bennett, Jamie Cullum, Patti Austin, Itzhak Perlman, Andre Previn, Smokey Robinson i in.

Ella Fitzgerald. Just One Of Those Things - wokalistka miała zaledwie 15 lat kiedy w roku 1934 wygrała konkurs talentów w Teatrze Apollo w Harlemie. Od tego momentu jej życie stało się drogą na nieosiągalny dla innych wokalistów szczyt. W filmie pokazane są niepublikowane dotąd zdjęcia i wywiady, z których wyłania się obraz Elli jakiej nie znał świat - zamyślonej, zabawnej, rodzinnej, umiejącej postawić na swoim. Dokument przypomina także mniej znane fakty, pokazując Artystkę walczącą o prawa obywatelskie Czarnych w czasach rasizmu oraz pokazuje dylematy z jakimi mierzyła się przez całe swoje życie: głód występów pomieszany z nieustanną tęsknotą za życiem rodzinnym.

Widzowie otrzymają specjalny, bezpłatny dodatek gazety JazzPRESS z niespodzianką :)

ELLA FITZGERALD - First Lady of Song. Jedna z najwybitniejszych wokalistek w historii jazzu i muzyki rozrywkowej. Odznaczona Medalem Wolności przez prezydenta George'a Busha. Od pierwszej połowy lat 50-tych przez ponad 20 lat co roku wygrywała w rankingu pisma "Down Beat" w kategorii Najlepsza Wokalistka. Jej kariera trwała ponad pół wieku. Wyróżniały ją niezwykła muzykalność, wybitne poczucie swingu i rytmu, łatwość w improwizacjach oraz wokalna wirtuozeria dająca wrażenie lekkości nawet najtrudniejszych fraz. Jako nastolatka po wygraniu konkursu talentów została zaangażowana do big bandu Chicka Webba, z czasem rozpoczęła solową karierę. Dzięki namowom Normana Granza porzuciła koncerty klubowe na rzecz cyklu Jazz at the Philharmonic. Nagrała kilkadziesiąt płyt, w tym z Louisem Armstrongiem (słynne "Cheek to Cheek") a także Songbooki kilku wielkich amerykańskich twórców piosenek, w tym Gershwinów, Berlina, Ellingtona, Portera i in.

TWÓRCY:
REŻYSER: LESLIE WOODHEAD - wybitny brytyjski twórca filmów dokumentalnych, zdobywca wielu nagród, w tym BAFTA, odznaczony przez Królową Elżbietę za pracę na rzecz telewizji. Otrzymał honorowe tytuły na Uniwersytetach w Manchesterze i Salford. Jego ostatnie filmy "The Day They Dropped the Bomb" (2015), The Day Kennedy Died (2013), “How the Beatles Rocked the Kremlin“ (2010).

PRODUKCJA:
REGGIE NADELSON  - pisarka, dziennikarka, producentka filmowa. Produkowała filmy dokumentalne dla BBC, w tym pierwszy o Deanie Reedie - „The Red Elvis” - który stał się także książką, do której prawa kupił planujący ją sfilmować Tom Hanks. Jako dziennikarka regularnie pisze o podróżach, modzie i kulturze dla Travel + Leisure, Conde Nast Traveller, Departures i dla Financial Times. Jest także autorką wielu książek.

PETER WORSLEY - producent filmowy, specjalizujący się w dokumentach muzycznych, m.in. "Miles Davis. Birth Of The Cool", "Count Basie: Through His Own Eyes", "Amy Winehouse: Back to Black", "Joe Cocker: Mad Dog With Soul ".

Dodaj artykuł do:
(dodano 13.01.20, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Ella Fitzgerald. Just One Of Those Things, kino LUNA, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Fabijański Sebastian
2
Airbag
3
Ware Jessie
4
Marcin Wasilewski Trio
5
Miller Mac
6
Tęskno
7
Ala|Zastary
8
Czesław Śpiewa
9
Happysad
10
Norah Jones
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Wojciech Kasperski
8
Jim Jarmusch
9
Park Chan-wook
10
Mel Gibson
1
Montero Carla
2
Moriarty Liane
3
Musso Guillaume
4
Falcones Ildefonso
5
Pilipiuk Andrzej
6
Perkins Stephanie
7
Kordel Magdalena
8
Iggulden Conn
9
Herbert Frank
10
Uson Clara
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia