Przedpremierowy pokaz filmu „Proxima” w kinie Atlantic w Warszawie

Już dziś, 22 stycznia Papaya.Rocks (Papaya Films) i Best Film zapraszają do kina Atlantic w Warszawie na przedpremierowy pokaz filmu „Proxima”, w którym główną rolę zagrała Eva Green.

Po seansie zapraszamy na debatę z udziałem Kai Klimek oraz Natalii Zalewskiej. Z naszymi ekspertkami porozmawiamy zarówno o filmowym aspekcie wyreżyserowanej przez Alice Winocour produkcji, jak i o tym, jak bardzo wiarygodnie oddaje ona prawdziwe realia przygotowań do lotu w Kosmos. Choć ważne będą tu technikalia, ciekawostki i filmowe odniesienia, w dużej mierze skupimy się także na najważniejszym chyba aspekcie „Proximy” – głównej bohaterce, niezłomnej astronautce, która z jednej strony musi wydeptywać sobie miejsce w zmaskulinizowanym świecie, a z drugiej sprostać jednej z najbardziej pierwotnych ról – roli matki.

Kaja Klimek – Edukatorka, tłumaczka, krytyczka filmowa i popkulturowa. Nieustannie dyskutuje o filmach i serialach - z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, z innymi krytykami w mediach, ze studentami na Uniwersytetach Warszawskim i Gdańskim, i co najważniejsze: z dzieciakami i młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i Filmoteki Szkolnej.

dr Natalia Zalewska – geolog, pracuje w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie. Specjalizuje się w teledetekcji Marsa i geologii analogów marsjańskich oraz zajmuje się zagadnieniami pochodzenia i występowania wody na planetach w naszym Układzie Słonecznym. W 2005 roku brała udział w misji Mars Desert Research Station MDRS w Utah w USA jako geolog załogi nr 33, organizowanej przez Mars Society. W 2017 roku była dowódcą już całkowicie polskiej załogi 176 EXO17 PolMars. Jest bardzo zaangażowaną popularyzatorką kosmosu i Marsa.

Prowadzący: Zdzisław Furgał, Sekretarz Redakcji PAPAYA.ROCKS

Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.

Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima” jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

Film wyreżyserowany przez Alice Winocour, scenarzystki „Mustanga" – nominowanego do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

"PROXIMA"

Reżyseria: Alice Winocour
Występują: Eva Green, Matt Dillon, Lars Eidinger, Sandra Hüller
Kraj produkcji: Francja
Rok produkcji: 2019
Data premiery: 24 stycznia 2020
Język oryginalny: francuski, angielski
Gatunek: dramat
Czas trwania: 107 min.

Dodaj artykuł do:
(dodano 22.01.20, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: przedpremierowy pokaz, Proxima, Warszawa, kino Atlantic, Eva Green
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Królik Bartek
2
KARAŚ/ROGUCKI
3
Przybysz Paulina
4
Metheny Pat
5
Sochacka Kaśka
6
Tame Impala
7
Morrone Michele
8
Obel Agnes
9
O.S.T.R.
10
Sepultura
1
Guy Ritchie
2
Monia Chokri
3
Cathy Yan
4
Ladj Ly
5
Xavier Dolan
6
Donato Carrisi
7
Autumn de Wilde
8
Tom Waller
9
Justine Triet
10
Jay Roach
1
Ray Cooney
2
Reginald Rose
3
Marcin Szczygielski
4
Moises Kaufman
5
Pam Gems
6
Siemion Złotnikow
7
Ray Cooney
8
Aleksandra Wolf
9
Torben Betts
10
Martyna Majok
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia