Spotkanie z Elisabeth Revol w Warszawie już 19 lutego

19 lutego o godz. 19:00 w kinie Luna w Warszawie odbędzie się spotkanie z Elisabeth Revol.

WSTĘP WOLNY. Liczba biletów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. OBOWIĄZUJE REJESTRACJA online: evenea.pl/event/revol/.  Jedna osoba podczas rejestracji może zgłosić maksymalnie 3 uczestników. Przy wejściu obowiązuje lista imienna.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę i zdobyć autograf od autorki.

“Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” to intymna opowieść Elisabeth Revol o wydarzeniach na Nanga Parbat, które odgrywały się na oczach milionów widzów na całym świecie zimą 2018 roku. Książka ukazała się 22 stycznia 2020 roku, a już w lutym Himalaistka zagości w Polsce, by spotkać się z czytelnikami.

W styczniu 2018 roku Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz zdobywają Nanga Parbat. W drodze powrotnej Mackiewicza dopada choroba wysokościowa. Revol pomaga mu zejść około 800 metrów poniżej szczytu, gdzie Czapkins zostaje na zawsze. Ona ocalała dzięki brawurowej akcji ratunkowej himalaistów spod K2 – Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Denisa Urubki i Piotra Tomali.

- "Muszę żyć z tym ostatnim obrazem Tomka, tam na górze, z jego zachrypniętym głosem i z tymi słowami pełnymi nadziei, które mu wtedy zostawiłam, wierząc, że jeszcze przyjdzie pomoc" - mówiła Elisabeth Revol w wywiadach po francuskiej premierze swojej książki. 

W „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” Revol po raz pierwszy szczegółowo i szczerze konfrontuje się z własną traumą, którą przeszła po tym jak zdobyła szczyt Nanga Parbat. Relacjonuje ciąg zdarzeń z wyprawy i poprzez pisanie stara się zrozumieć i zdystansować do tego, co przeżyła. Himalaistka opowiada również jak uniknęła amputacji odmrożonych rąk i stóp, a także o tym jak tragedia, która ją spotkała – śmierć Mackiewicza i otarcie się o własną – zmieniły jej podejście do wspinaczki. 

Revol jest pierwszą kobietą na świecie, która w ciągu 16 dni zdobyła trzy ośmiotysięczniki bez tragarza i tlenu (2008r). W 2017 roku weszła  na Lhoste - czwarty najwyższy szczyt świata - bez tlenu. Z zawodu Elisabeth jest wuefistką, jednak po pamiętnych wydarzeniach pod Nanga Parbat nie wróciła już do pracy. W wiosce w Prowansji, obok domu Elizabeth, pojawiło się wielu dziennikarzy, zadających pytania, na które nie była gotowa. Przez długi czas nie była także gotowa na powrót w góry. Ostatecznie przełamała i tę barierę i ruszyła ponownie w góry.  – Moje podejście się zmieniło. Po Nanga Parbat aspekt sportowy nie jest dla mnie tak istotny. Szukam tego, co mnie pociąga w górach, i emocji, które w nich przeżywam. Podążam w stronę fascynacji i kontemplacji zamiast wyczynu – mówiła w wywiadach po premierze swojej książki we Francji.

Zapraszamy na spotkanie

Dodaj artykuł do:
(dodano 31.01.20, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat, Elisabeth Revol, spotkanie, kino Luna
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Cohen
2
Maria Sødahl
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Jim Jarmusch
10
Wojciech Kasperski
1
Burton Jessie
2
Macht Christopher
3
Halber Małgorzata , Drenda Olga
4
Socha Natasza
5
Jensen Louise
6
Coben Harlan
7
Adamowicz Alina, Godecka Joanna
8
Ostrowska Agata
9
Moyes Jojo
10
Lepore Jill
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia