#NieZostawiamCzytelnika w Warszawie

Warszawskie biblioteki publiczne dołączyły do ogólnopolskiej akcji #NieZostawiamCzytelnika, której inicjatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Na czas pandemii przygotowały dla warszawianek i warszawiaków szereg aktywności dostępnych online. Wśród wielu propozycji znajdą różnego typu warsztaty online, wspólne czytanie, quizy i zagadki literackie, gry i zabawy dla dzieci, a także nagrania wideo z czytającymi bibliotekarzami. Warto pamiętać, że stołeczne biblioteki przekazują również (telefonicznie lub mailowo) darmowe kody Legimi do elektronicznej wypożyczalni. Publikują też przydatne linki do bibliotek cyfrowych (Wolne lektury, Polona Biblioteki Narodowej, Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa), a także do miejsc w sieci, w których można za darmo zobaczyć spektakl teatralny, posłuchać muzyki, obejrzeć zapis debaty, zwiedzić wirtualną wystawę, wybrać się w wirtualną podróż czy na wirtualne spotkanie autorskie.

Szczegółowe informacje i pełna oferta aktywności warszawskich bibliotek w ramach akcji #NieZostawiamCzytelnika na stronie:
www.bibliotekiwarszawy.pl

Akcja #NieZostawiamCzytelnika, zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w celu promowania dostępu do kultury, nauki i informacji w czasach pandemii oraz informowania o ciekawych i wartościowych wydarzeniach, w których czytelnicy oraz bibliotekarze mogą wziąć udział zdalnie, ponieważ obecnie literacki świat przeniósł się do sieci. Znani i lubiani autorzy i autorki dostosowali się do aktualnej sytuacji i mimo utrudnień cały czas pozostają w kontakcie z czytelnikami, spotykają się z nimi online, piszą i udostępniają w Internecie swoje książki. O wszystkich tych wydarzeniach na bieżąco informuje na swoim profilu Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - https://www.facebook.com/StowarzyszenieBibliotekarzyPolskich/.

Dodaj artykuł do:
(dodano 03.04.20, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: #NieZostawiamCzytelnika w Warszawie
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Marilyn Manson
2
Mikromusic
3
Krzysztof Zalewski
4
Cleo
5
Cerekwicka Kasia
6
Hurts
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Lech Majewski
2
Diao Yinan
3
Kōji Fukada
4
Florian Henckel von Donnersmarck
5
Daniel Cohen
6
Jan Holoubek
7
Wang Xiaoshuai
8
Stéphane Haskell
9
Maria Sødahl
10
Marek Lechki
1
Falcones Ildefonso
2
Jodko-Kula Elżbieta
3
Lackberg Camilla
4
Niemczynow Anna H.
5
Minier Bernard
6
Sykes Sam
7
Stelar Marek
8
Tolkien John Ronald Reuel
9
Babina Natałka
10
Borkowski Przemysław
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia