Lato Kina Hiszpańskiego w Kinie Pod Baranami w Krakowie

Najpopularniejsze filmy 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego wracają do Kina Pod Baranami w Krakowie. Święto kina dla widzów zakochanych w hiszpańskim języku i kulturze zostaje w tym roku przedłużone. Na ekranie ponownie pojawi się komediowe "Mam to pod kontrolą" Carlosa Theróna, skupiony wokół pewnej wielkiej wygranej film Álvaro Fernández-Armero "Gdybym był bogaty" oraz kryminał "Detektyw Areta".

Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii, od lat cieszące się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów. By każdy zainteresowany kinematografią z Półwyspu Iberyjskiego miał możliwość zapoznania się z jej najnowszymi produkcjami, wybrane filmy przeglądu wrócą w wakacje na ekrany Kina Pod Baranami w ramach Lata Kina Hiszpańskiego.

BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)

PROGRAM:

wtorek, 21 lipca, godz. 21.15
MAM TO POD KONTROLĄ | LO DEJO CUANDO QUIERA
reż. Carlos Therón, Hiszpania 2019, 98’

środa, 22 lipca, godz. 21.15
GDYBYM BYŁ BOGATY | SI YO FUERA RICO
reż. Álvaro Fernández-Armero, Hiszpania 2019, 98’

czwartek, 23 lipca, 21.15
DETEKTYW ARETA | EL CRACK CERO
(José Luis Garci) ES 2019, 122’

O FILMACH:


DETEKTYW ARETA | EL CRACK CERO
(José Luis Garci) ES 2019, 122’

José Luis Garci, reżyser pierwszego nagrodzonego Oscarem hiszpańskiego filmu Ponownie zaczynać i trzech innych nominowanych do tej prestiżowej nagrody produkcji, po niemal czterdziestu latach powraca do postaci Germana Arety – niegdyś policjanta wydziału kryminalnego, dziś prywatnego detektywa. Po filmach El crack (1981) i El crack dos (1983) z Alfredem Landą w roli głównej, w tytułowego bohatera wcielił się Carlos Santos. Towarzyszą mu Miguel Ángel Muñoz i Luisa Gavasa. Detektyw Areta jest prequelem pierwszego filmu z tryptyku opowiadającego o rozpracowywanych przez Aretę sprawach, rozgrywających się w niespokojnych latach hiszpańskiej transformacji.


GDYBYM BYŁ BOGATY | SI YO FUERA RICO
reż. Álvaro Fernández-Armero, Hiszpania 2019, 98’

Santi (Álex García) jest młody i atrakcyjny, ale nie odniósł sukcesu zawodowego. W życiu osobistym też nie układa mu się najlepiej – właśnie jest w trakcie rozwodu z Maite (Alexandra Jiménez). W akcie desperacji kupuje los na loterii. Może tym razem dopisze mu szczęście? Nie bardzo w to wierzy, a jednak… wygrywa! I nie jakiś tam tysiączek czy dwa, tylko kupę kasy. Z dnia na dzień zostaje milionerem.

Czy jednak można w pełni cieszyć się z wygranej, nie mówiąc o niej ani rodzinie, ani przyjaciołom? Santi musi ukryć swoje szczęście przed wszystkimi. Gdyby jego żona dowiedziała się o fortunie, zażądałaby połowy pieniędzy. Dzielić się milionami z byłą żoną? Nie ma mowy! Santi postanawia rozkoszować się wygraną w ukryciu, wydając pieniądze jak najostrożniej, żeby nikt ze znajomych nie dowiedział się o jego bogactwie. Będzie mógł sobie pofolgować kiedy w końcu podpisze papiery rozwodowe. Czy uda mu się dochować tajemnicy?

MAM TO POD KONTROLĄ | LO DEJO CUANDO QUIERA
reż. Carlos Therón, Hiszpania 2019, 98’

Ogromny sukces kasowy hiszpańskiego kina 2019, który przyciągnął przed ekrany niemal dwa miliony Hiszpanów. Film Carlosa Therona, twórcy To dla twojego dobra – największego przeboju 18.TKH. Remake włoskiej produkcji Przestanę, kiedy zechcę.

Pedro (David Verdaguer), Arturo (Ernesto Sevilla) i Eligio (Carlos Santos) zaprzyjaźnili się podczas studiów na uniwersytecie, gdzie dziś są wykładowcami. A raczej byli, bo właśnie dostali wypowiedzenia. Zmęczeni, bez grosza przy duszy główkują, jak wyjść z na prostą. W końcu wpadają na genialny pomysł rozprowadzania wśród imprezującej młodzieży witaminowego preparatu, który wprawia w znakomity nastrój i nie powoduje skutków ubocznych. Specyfik był przedmiotem badań naukowych Pedra. Wydawać by się mogło, że wszystko pójdzie jak po maśle, aż tu nagle zjawia się ekscentryczny Tacho (Ernesto Alterio), król nocnego świata używek…

Dodaj artykuł do:
(dodano 21.07.20, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Lato Kina Hiszpańskiego, Kino Pod Baranami, Kraków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Marilyn Manson
2
Mikromusic
3
Krzysztof Zalewski
4
Cleo
5
Cerekwicka Kasia
6
Hurts
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Lech Majewski
2
Diao Yinan
3
Kōji Fukada
4
Florian Henckel von Donnersmarck
5
Daniel Cohen
6
Jan Holoubek
7
Wang Xiaoshuai
8
Stéphane Haskell
9
Maria Sødahl
10
Marek Lechki
1
Falcones Ildefonso
2
Jodko-Kula Elżbieta
3
Lackberg Camilla
4
Niemczynow Anna H.
5
Minier Bernard
6
Sykes Sam
7
Stelar Marek
8
Tolkien John Ronald Reuel
9
Babina Natałka
10
Borkowski Przemysław
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia