Zakończono zdjęcia do debiutu kinowego Bodo Koxa „Dziewczyna z szafy”

21 marca, po 23 dniach zdjęciowych, padł ostatni klaps na planie debiutu kinowego cenionego filmowca niezależnego - Bodo Koxa, obrazu opartego na jednym z najwyżej ocenionych polskich scenariuszy ostatnich lat, „Dziewczyna z szafy”.

Film Koxa to opowieść o niebanalnej przyjaźni trójki samotników: niepoprawnego internetowego podrywacza Jacka (wychwalany przez krytykę za rolę w "80 milionach" Piotr Głowacki), jego zamkniętego w sobie, chorego brata Tomka (wirtuoz polskiej komedii Wojciech Mecwaldowski w zaskakującej kreacji namiarę Dustina Hoffmana w "Rain Manie") i nieufnej wobec otoczenia młodej, domorosłej antropolog Magdy (debiutująca w kinie Magdalena Różańska). Gdy wezwany na spotkanie biznesowe Jacek poprosi pewnego dnia skrytą sąsiadkę o opiekę nad wyjątkowym bratem, nie podejrzewa nawet, że to nieoczekiwane spotkanie da początek głębokiej więzi dwojga zagubionych ludzi.

Barwny korowód postaci drugoplanowych "Dziewczyny z szafy" tworzą świetni aktorzy charakterystyczni: Teresa Sawicka i Eryk Lubos oraz - w rolach partnerek notorycznego uwodziciela Jacka - gwiazda przebojowych "Skrzydlatych świń" Olga Bołądź i laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Magdalena Popławska ("Zero", "Lęk wysokości"). Debiutującego w kinach reżysera wspierają ceniony na świecie scenograf Andrzej Haliński ("Kobieta w Berlinie", "Ogniem i mieczem") i dwukrotnie nagrodzony na FPFF w Gdyni operator Arkadiusz Tomiak ("Statyści", "Daleko od okna").

Producentem filmu „Dziewczyna z szafy” jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, od lat wspierająca młodych twórców. Wśród wyprodukowanych w ostatnich latach przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych debiutów fabularnych są m.in. „Galerianki” Katarzyny Rosłaniec, „Lincz” Krzysztofa Łukaszewicza.

Filmu powstaje w koprodukcji z CANAL+ a współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

fot. "Dziewczyna z Szafy" by Anna Rzepka

Dodaj artykuł do:
(dodano 26.03.12, autor: irka)
Dział film
Tagi: Dziewczyna z szafy, film, Bodo Kox
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Helloween
2
Matteo Bocelli
3
Tom Odell
4
Arjen Anthony Lucassen
5
The Hives
6
Anna Krzeszowiec
7
Twenty One Pilots
8
Il Volo
9
Jean-Michel Jarre
10
Sophie Ellis Bextor
1
Kate Woods
2
Anthony D'Ambrosio
3
Johannes Schmid
4
Ari Aster
5
Felipe Vargas
6
Burhan Qurbani
7
Samuel Van Grinsven
8
Michael Chaves
9
Ron Howard
10
Darren Aronofsky
1
Aleksandra Borowska
2
Cezary Harasimowicz
3
Katie Spalding
4
Annette Fabiani
5
Sean OConnel
6
Krzysztof Bochus
7
Daniel Goleman
8
Joanna Szpak
9
Anna Kańtoch
10
Joanna Opiat-Bojarska
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Ewa Platt
4
Natalia Korczakowska
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia