Bardowiepolscy.pl - strona poświęcona polskim bardom

Zapraszamy na stronę poświęconą polskim bardom www.bardowiepolscy.pl, na której znajdziecie notki biograficzne artystów oraz wybór ich najważniejszych piosenek, wraz z tekstami i niekiedy krótkimi historiami związanymi z danym utworem. Piosenki zarejestrowane zostały w postaci filmów zrealizowanych specjalnie dla tego projektu.

Na początek przygotowaliśmy nagrania ośmiorga artystów. Mamy nadzieję na kontynuację projektu w przyszłości. Chcemy stworzyć video-scenę niemal wszystkich współczesnych polskich bardów i bardess.

Przez organizowany przez nas Festiwal OPPA przewinęło się całe mnóstwo artystów, których warto w ten sposób zaprezentować i uwiecznić. Będziemy się starali zdobyć odpowiednie środki finansowe na realizację kolejnych nagrań. Szukamy więc mecenasów i sponsorów, którzy chcieliby włączyć się do tego dzieła. Jego pierwszą odsłonę zawdzięczamy Narodowemu Centrum Kultury i programowi „Kultura w sieci”.

Dawno temu, w latach osiemdziesiątych XX w. jako współpracownicy Rozgłośni Harcerskiej, a potem radiowej Trójki organizowaliśmy wraz z Pawłem Szeromskim specjalne sesje nagraniowe, aby zarejestrować twórczość polskich bardów w postaci dźwiękowej. Dzięki temu te nagrania pojawiały się potem często w naszych audycjach radiowych, przez co ich twórcy uzyskiwali znacznie szerszy krąg odbiorców niż kameralna publiczność klubów studenckich czy nieco większa – festiwali. Obecnie najważniejszym medium stał się Internet, a dzięki rozwojowi technologii cyfrowej powstały możliwości zarejestrowania tych artystów w warunkach studyjnych nie tylko z dobrym dźwiękiem, ale i z obrazem. Dzięki temu przedsięwzięciu uwieczniamy i ocalamy od zapomnienia często niezwykle wartościowe piosenki polskich pieśniarzy-poetów w ich autorskim, autentycznym wykonaniu. W dzisiejszych czasach na pewno nie zrobi tego żadna telewizja. Będziemy się starali tę lukę stopniowo wypełniać. Żałować tylko należy, że niektórych z naszych kolegów, nierzadko z wielkim dorobkiem i wielką rolą, jaką odegrali w polskiej kulturze, niestety nie da się zarejestrować, bo grają już w „niebieskiej kapeli”…  Piotr Bakal

Więcej: www.bardowiepolscy.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.11.20, autor: gaba)
Dział muzyka
Tagi: Bardowiepolscy.pl - strona poświęcona polskim bardom
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Cohen
2
Maria Sødahl
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Jim Jarmusch
10
Wojciech Kasperski
1
Burton Jessie
2
Macht Christopher
3
Halber Małgorzata , Drenda Olga
4
Socha Natasza
5
Jensen Louise
6
Coben Harlan
7
Adamowicz Alina, Godecka Joanna
8
Ostrowska Agata
9
Moyes Jojo
10
Lepore Jill
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia