Octopus Film Festival 2023

W dniach 8-13 sierpnia Octopus Film Festival odbędzie się już po raz szósty. Na widzów czeka morze kina gatunkowego w industrialnych przestrzeniach Gdańska, takich jak stocznia czy buzująca wakacyjną energią Ulica Elektryków.

Program jak zwykle jest trzymany w tajemnicy do ostatnich tygodni, a poszczególne punkty będą odkrywane w mediach społecznościowych i na stronie wydarzenia przez cały lipiec, aż do rozpoczęcia festiwalu. Nie zabraknie także autorskich octopusowych perełek, takich jak Seans ukryty, który od pierwszej edycji wyprzedaje się w kilka minut, a szczęśliwi posiadacze biletu prześcigają się w zgadywaniu do jakiej opuszczonej lokalizacji miasta tym razem zostaną porwani przez organizatorów; czy Seans z lektorem na żywo – w ubiegłych latach widzowie mogli posłuchać m.in. Michała Milowicza czytającego „Przekręt”, Katarzyny Figury zmysłowo interpretującej „Nagi instynkt” czy duetu Krystyny Czubówny i Tomasza Knapika recytujących kultowe dialogi „Pulp Fiction”. Tegorocznego lektora poznamy niebawem!

Publiczność wybierze najlepszy film w Konkursie Głównym, gdzie zobaczymy najlepsze gatunkowe tytuły sezonu, jak i polskie premiery. Powrócą Seanse specjalne w nieoczywistych lokalizacjach, ubrane w scenografię korespondującą z tematyką filmów.

A poza tym, warsztaty, wydarzenia branżowe i wiele innych, zupełnie nowych sekcji oraz pierwsza odsłona Octopus Shorts – Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych, do której nadesłano ponad 300 zgłoszeń z całego świata. Najlepszy gatunkowy krótki metraż wyłoni trzyosobowe Jury.

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.08.23, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Octopus Film Festival 2023
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Helloween
2
Matteo Bocelli
3
Tom Odell
4
Arjen Anthony Lucassen
5
The Hives
6
Anna Krzeszowiec
7
Twenty One Pilots
8
Il Volo
9
Jean-Michel Jarre
10
Sophie Ellis Bextor
1
Kate Woods
2
Anthony D'Ambrosio
3
Johannes Schmid
4
Ari Aster
5
Felipe Vargas
6
Michael Chaves
7
Burhan Qurbani
8
Robert Wichrowski
9
Ron Howard
10
Samuel Van Grinsven
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia