Nadchodzi Cumbia Festival Kraków

Cumbia Festival Kraków! Zapraszamy już 30 września do Klubu Zaścianek. Wystąpią Choque Sonidero, Faustina Calavera, Sikuris i Luistófoles. 

Choque Sonidero - muzyka tropikalna

Zespół muzyczny z siedzibą w Krakowie od prawie 4 lat grający w różnych miastach i na festiwalach w Polsce. Styl to muzyka tropikalna lub Cumbia z Ameryki Południowej z mieszanką latynoskich rytmów folklorystycznych z wykorzystaniem instrumentów dętych blaszanych.

Zespół składa się z siedmiu do dziewięciu przyjaciół z Peru, Chile, Meksyku i Kolumbii i nieustannie eksploruje różne style, tak różnorodne jak Boleros i ska.

Ta muzyka zaprasza do tańca, tańca i tańca i przynosi pozytywną energię.

Sikuris - muzyka andyjska

Sikuris w Krakowie to grupa/społeczność muzyczna działająca od 2 lat na polskiej scenie muzycznej, której celem jest promowanie i rozpowszechnianie muzyki andyjskiej i jej odmian, w tym tradycyjnej, folklorystycznej i fusion.

Faustyna Calavera - muzyka latynoska

Faustyna Calavera to 9-osobowy zespół, założony przez polskich i chilijskich muzyków mieszkających w pięknym mieście Wrocław w Polsce.

Wyjątkowym talentem tej grupy jest dostarczanie zastrzyku energii i porywanie do tańca widzów na wszelkiego rodzaju imprezach z pomocą mieszanki dźwięków latynoskiej cumbii, wzbogaconych o bałkańskie rytmy i ska. Przykłady takiego stylu muzycznego można znaleźć w utworach, znanych na całym świecie zespołów, takich jak Chico Trujillo, Son Rompre Pera, La Delio Valdez i Kumbia Boruka.

W latach 2021-2022 zespół z wielką przyjemnością występował na takich festiwalach, jak – Cumbia Fest Berlin, Eurolato, Beer Geek Madness, Festiwal Pasibrzucha, Stacja Wolimierz, Slot Art Festival, Festiwal Uroczysko i Festiwal Czarnoff.

Członkowie zespołu:

Mariola Rumlova: Saxophone
Justyna Wróbel: saxophone
Karolina Gie: Keyboards
Kasper Stasiak: Trombon
Yerko Troncoso: drums
Rodrigo Salazar: bass
Cristian Segura: vocals
Claudio Cortés: Percussions
Tomasz Kret: Guitar

Luistófoles - folklor latynoamerykański

Luistófoles - prezentuje performance, w którym łączy utwory swojego autorstwa oraz pieśni z folkloru latynoamerykańskiego. Wykorzystuje środki teatralne i performatywne do komunikowania się z publiczności i jej aktywnego udziału w występie. Mając doświadczenie jako komik, bardzo naturalne jest dla niego nawiązanie kontaktu z widzami i uczynienie z występu zabawnego show.

Dodaj artykuł do:
(dodano 21.08.2023, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Cumbia Festival Kraków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Europe
2
Kasabian
3
Bring Me The Horizon
4
The Rolling Stones
5
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
6
Sienna Spiro
7
Muse
8
Tarja
9
Suki Waterhouse
10
The Pretty Reckless
1
David Robert Mitchell
2
Christopher Nolan
3
Jon Erwin,
4
Olivia Wilde
5
Yann Gozlan
6
Sang-il Lee
7
Gabriele Muccino
8
Quentin Dupieux
9
Stéphane Demoustier
10
Bart Schrijver
1
Sylvain Tesson
2
Tomasz Jurys, Mateusz Grajek
3
Loreth Anne White
4
Catherine Bell
5
Sebastian Fitzek
6
Agata Zamarska
7
Kazuo Ishiguro
8
Małgorzata Zielińska
9
Jerzy Gąssowski
10
Ruth K. Westheimer, Allison Gilbert Pierre Lehu
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia