The Abbey po raz pierwszy wystąpią w Polsce

Fińska grupa The Abbey zagra kolejno: 3 grudnia w Warszawie oraz 5 grudnia w Krakowie.

The Abbey poszukują złotego środka między doom metalem, a prog rockiem. Mają potężne i podniosłe riffy, ale nie przedawkowują patosu. Czerpią z baśniowej estetyki prog rocka, lecz nie wpadają w pułapkę instrumentalnych popisów. Chętnie zaglądają w okolice misternego occult rocka, a jednocześnie nie ma w tym ani grama taniego retro.

Ich tegoroczny debiut, “Word of Sin”, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród metalowych mediów na całym świecie, a my usłyszymy go na żywo już w grudniu!

Finlandia, doom metal ciężki jak życie, melodie jak na koniec świata, a w składzie choćby Janne Markus z Poisonblack – The Abbey to wręcz gotowy materiał na metalową sensację tego roku. Ich debiutancki album zebrał całą pulę przychylnych głosów, aczkolwiek chyba nikt nie powinien się temu dziwić. Mają potężne i podniosłe riffy, ale nie przedawkowują patosu. Czerpią z baśniowej estetyki staroszkolnego prog rocka, lecz nie wpadają w pułapkę instrumentalnych popisów. Chętnie zaglądają w okolice misternego occult rocka, a jednocześnie nie ma w tym ani grama taniego retro. Autorzy “Word of Sin” są wręcz skazani na sukces, zwłaszcza że wszystkie te elementy dźwiga wokalistka grupy – Natalie Koskinen, która ma głos jak dzwon i szerokie spektrum możliwości. Od melancholijnego lamentu aż po rozpaczliwe wołanie oraz dar do tworzenia zapamiętywalnych partii. Nie odpuście tych koncertów, bo tego trzeba doświadczyć na własnej skórze.

Dodaj artykuł do:
(dodano 18.09.23, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: The Abbey, koncert w Polsce 2023, Warszawa, Kraków, metal
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
OMD
2
White Lies
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Orbit Culture
6
Twenty One Pilots
7
Paradise Lost
8
Richard Ashcroft
9
Dropkick Murphys
10
Eunike Tanzil
1
Agnieszka Holland
2
Michał Kwieciński
3
Paweł Podolski
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
8
Solange Cicurel
9
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
10
Genki Kawamura
1
Grażyna Molska
2
Jagoda Wochlik
3
Agata Kunderman
4
Freida McFadden
5
Renata Kuryłowicz
6
Olga Rudnicka
7
Rina Kent
8
Chisako Wakatake
9
Elizabeth B. White
10
Colm Tóibín
1
Zyta Rudzka
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia