Premiera spektaklu "ODYSEJA" we Wrocławskim Teatrze Lalek

23 września o godz. 17:00 we Wrocławskim Teatrze Lalek odbędzie się premiera spektaklu "ODYSEJA" w reż. Jakuba Roszkowskiego.

ODYSEJA – zgodnie ze śpiewanym eposem Homera – to fascynująca, niesamowita, momentami śmieszna i wzruszająca, a momentami bolesna opowieść o wojnie i o tym, co ona z nami robi. To wojna widziana oczami mężczyzn, ale także czekających na mężczyzn kobiet i dorastających w cieniu walk dzieci. ODYSEJA to także opowieść o potrzebie domu, miłości i bliskości.

To piękna historia, która poruszyć może zarówno młodych, jak i dorosłych widzów.

Cofnijmy się o jakieś 3000 lat. Do świata greckich herosów, mitycznych cyklopów, syren i gigantów oraz olimpijskich bogów. Do czasów wojny trojańskiej. Będziemy świadkami niezwykłych losów Odyseusza – jego bohaterskich czynów pod Troją i pełnej przygód oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji drogi powrotnej do rodzinnej wyspy Itaki. Czy Odysowi uda się pokonać wszystkie przeciwności i wrócić do domu? A jeśli tak, to kogo w nim zastanie? Kim jest teraz jego dorosły już syn Telemach? Czy wciąż czeka na niego żona Penelopa? Wreszcie – kim jest on sam po dziesięciu latach zmagań i kolejnych dziesięciu tułaczki do domu? Czy w takiej historii możliwy jest happy end?

ODYSEJA | 8+

tekst i reżyseria: Jakub Roszkowski

scenografia, kostiumy, wideo: Mirek Kaczmarek

muzyka: Aleksandra Gryka

choreografia: Anna Maria Krysiak

reżyseria świateł: Alicja Pietrucka

asystentka scenografa: Maria Mordarska

obsada: Agata Cejba, Jolanta Góralczyk, Krzysztof Grębski, Radosław Kasiukiewicz, Marek Koziarczyk, Agata Kucińska, Konrad Kujawski, Patrycja Łacina-Miarka, Anna Makowska-Kowalczyk, Tomasz Maśląkowski, Grzegorz Mazoń, Piotr Starczak

Premiera 23.09.2023

Kolejne spektakle: 24-30.09 oraz 1.10.2023

Dodaj artykuł do:
(dodano 19.09.2023, autor: blackrose)
Tagi: premiera spektaklu, ODYSEJA, Wrocławski Teatr Lalek
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
At the Gates
3
Bryan Ferry
4
Bring Me The Horizon
5
Black Label Society
6
Crown Lands
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Karnivool
1
Jan Komasa
2
Łukasz Palkowski
3
Sang-il Lee
4
Giorgos Georgopoulos
5
Kleber Mendonça Filho
6
Rafał Reyman Głombiowski
7
Sarah Miro Fischer
8
Kirill Sokolov
9
David Borenstein, Pavel Talankin
10
Joachim Trier
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia