bryska prezentuje nowy singiel "echo"

bryska, powraca z nowym singlem "echo"! To zapowiedź jej drugiego albumu „biorę wdech (hikikomori)", który ukaże się 24 listopada.

"echo" to wielowymiarowa piosenka. Ma wiele motywów muzycznych, jak i tematycznych. Opowiada o miłości, o kontaktach międazy ludźmi, o „sygnałach", jakie do siebie wysyłają. Porównałam te sygnały do echolokacji - sposobu jakim porozumiewają się nietoperze. A „fałszywe jaskółki" w tekście piosenki są niczym innym jak metaforą ulotności uczuć - mówi o swoim najnowszym utworze bryska.

Hikikomori (z tytułu płyty) to zjawisko odosobnienia we współczesnym świecie, polegające na gromadzeniu wokół siebie przedmiotów tak aby, jak najbardziej ograniczyć kontakt z otoczeniem. O hikikomori bryska śpiewa w nowych utworach, ale i osobiście prezentuje na okładce płyty pływając w akwarium ustawionym w "bryskim" pokoju.

Album ten wypełniłam kontrastami, które spierały się we mnie od jakiegoś czasu. Tym co kolorowe - miłością, radością, marzeniami i tym co mroczne - smutkiem, samotnością. Wyraziłam to w jedynej formie, jakiej potrafię - dźwiękiem, słowem, obrazem. Wzięłam wdech i nauczyłam się oddychać na nowo... nie tylko wynurzając się z tego akwarium na sesji okładkowej (haha) - mówi bryska.

Warto dodać, że każda z edycji płyty będzie miała własną, inną od pozostałych poligrafię, a do wersji deluxe dołączony będzie 24 stronicowy booklet, w którym bryska interpretuje swoje piosenki... makijażami!

Poza znanymi już utworami tj. „California Boy (jjjerk)", „Miss Americana" czy „Carie", znajdą się tam zupełnie premierowe utwory w języku polskim i angielskim, w tym najnowszy singiel „echo".

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.11.23, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: bryska, echo, biorę wdech (hikikomori)
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Saxon
2
Calum Hood
3
Neil Young & The Chrome Hearts
4
sanah
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
Damiano David
9
W.E.N.A.
10
Anita Lipnicka
1
David Marqués
2
Frydrych-Zdanowska
3
Michael Dweck, Gregory Kershaw
4
Wes Anderson
5
Tim Moriarty
6
Len Wiseman
7
Mascha Halberstad
8
Payal Kapadia
9
Barbara Miller, Philip Delaquis
10
Min Bahadur Bham
1
Grażyna Jeromin-Gałuszka
2
Kim Jiyun
3
Małgorzata Żebrowska,
4
Izabela Żukowska
5
Katarzyna Puzyńska
6
Sylwia Pyć
7
Arkady Saulski
8
Maciej Siembieda
9
Leszek Herman
10
Jakub Rutka
1
Ewa Platt
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Opera Krakowska w Krakowie
10
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia