"Mnich i karabin": Nowy film twórcy nominowanej do Oscara "Lunany. Szkoły na końcu świata" w kinach od 2 sierpnia

Dziś, 2 sierpnia trafi na ekrany polskich kin dzieło filmowe, zatytułowane "Mnich i karabin".

Buddyjska przypowieść o tym, że kluczem do zmian jest zrozumienie przeszłości.

Rok 2006 to moment zwrotny w historii Królestwa Bhutanu. Wraz z abdykacją króla rozpoczęła się droga niewielkiego kraju nie tylko w stronę modernizacji, ale i tego, by stać się najmłodszą demokracją świata. Jednym z fundamentów tego ustroju są wybory powszechne, które nigdy wcześniej nie miały tu miejsca. W tym celu urzędnicy postanawiają zorganizować wybory na próbę, które mają pokazać, z jak wielkim wyzwaniem będą w niedalekiej przyszłości się mierzyć.

Będzie to trudne zwłaszcza w odległych rejonach, gdzie część mieszkańców nie zna nawet swojej dokładnej daty urodzenia. To też miejsca, w których kluczową rolę odgrywa tradycja, a religia jest znacznie ważniejsza od polityki. Dla lokalnej społeczności największymi autorytetami pozostają mnisi, którzy mają swój punkt widzenia na całą sytuację. A jakby tego było mało, w ten ważny moment dla najnowszej historii kraju zapląta się też pewien amerykański kolekcjoner broni.

Nowy film twórcy nominowanej do Oscara Lunany. Szkoły na końcu świata (2019) Pawo Choyninga Dorjiego to przejmująca, ale i niepozbawiona humoru opowieść o niełatwej transformacji, jaką przejść ma nie jednostka, a całe społeczeństwo. Reżyser, po raz kolejny ukazując zapierające dech w piersiach krajobrazy, wskazuje, że kluczem do zmian jest zrozumienie przeszłości.

Dodaj artykuł do:
(dodano 02.08.2024, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Mnich i karabin, premiera 2024, Pawo Choyning Dorji
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
At the Gates
3
Bryan Ferry
4
Bring Me The Horizon
5
Black Label Society
6
Crown Lands
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Karnivool
1
Łukasz Palkowski
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Sang-il Lee
4
Sarah Miro Fischer
5
Giorgos Georgopoulos
6
Kleber Mendonça Filho
7
Kirill Sokolov
8
David Borenstein, Pavel Talankin
9
Jan Komasa
10
Joachim Trier
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia