KLIMT – The Immersive Exhibition

Wystawa KLIMT – The Immersive Exhibition z muzyką Zbigniewa Preisnera już od 16 marca w Poznaniu! Niepowtarzalna ekspozycja, która przeniesie twórczość Gustava Klimta do nowej, immersyjnej formy. Po triumfach w Nowym Jorku, Miami, Wiedniu, Paryżu, Londynie, Warszawie i Wrocławiu ekspozycja zawita do hali nr 1 poznańskiego MTP, przy ul. Głogowskiej 18.

To połączenie mistrzowskiej sztuki z najnowocześniejszą technologią. Monumentalne dzieła Gustava Klimta ożyją na całej przestrzeni wystawienniczej, podczas gdy w tle rozbrzmiewać będzie wyjątkowa muzyka światowej sławy polskiego kompozytora Zbigniewa Preisnera, laureata licznych nagród za muzykę komponowaną do filmów.

Wystawa „KLIMT – The Immersive Exhibition” to immersyjna podróż w świat dzieł Gustava Klimta, obejmująca całe spektrum jego twórczości, a całość podzielona będzie na kilka wyjątkowych części.

Pierwsza to tradycyjna wystawa, która przybliży życie i twórczość Gustava Klimta. Zwiedzający zobaczą szczegółowe kalendarium oraz 12 precyzyjnych kopii obrazów artysty w skali 1:1, wykonanych techniką oleju na płótnie zgodnie z oryginalnymi metodami. Następnie goście przejdą do strefy VR, gdzie będą mogli podziwiać najbardziej ikoniczne dzieła Klimta w wirtualnej rzeczywistości (360 stopni). To niezrównane doświadczenie pozwoli przenieść się w złotą erę jego twórczości, umożliwiając dosłowne zanurzenie się w bogate, pełne przepychu kompozycje. Kulminacyjnym punktem wystawy będzie część immersyjna, w której około 300 dzieł artysty zostanie dynamicznie wyświetlonych na ogromnych ekranach, podłodze i kolumnach. W tej części zwiedzający zanurzą się w spektakularnym widowisku pełnym światła, koloru i dźwięku. Wielkoformatowe obrazy, narracja lektora oraz przepiękna muzyka Zbigniewa Preisnera połączą się, tworząc niezapomniane przeżycie.

Gustav Klimt, urodzony latem 1862 roku w Wiedniu, okazał się niekwestionowanym gigantem sztuki epoki nowoczesnej. Jego fascynacja secesją, którą uznawał za pionierską w dziejach sztuki, oraz rola lidera przełomu sprawiły, że stał się niezaprzeczalnie jednym z najważniejszych artystów swego czasu. Klimt był twórcą nie tylko malarskich arcydzieł, ale również wybitnych alegorii, aktów, pejzaży i intrygujących rysunków, które uczyniły go wszechstronnym artystą. Jego życie, rozgrywające się w cieniu niższych warstw społecznych monarchii Habsburgów, stworzyło fascynującą legendę, a złote obrazy, pejzaże i rysunki przyczyniły się do utrwalenia jego niekwestionowanego miejsca w historii sztuki.

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i technologii do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu przez historię życia i twórczości jednego z największych geniuszy minionych dwóch wieków KLIMT – The Immersive Exhibition" w Poznaniu zapowiada się być niezapomnianym artystycznym doświadczeniem, gdzie sztuka spotyka się z innowacyjną technologią, tworząc niepowtarzalne połączenie przeszłości i teraźniejszości.

Dodaj artykuł do:
(dodano 01.03.25, autor: blackrose)
Tagi: KLIMT – The Immersive Exhibition
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Neil Young & The Chrome Hearts
3
Saxon
4
Calum Hood
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
sanah
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
Celine Song
2
Margien Rogaar
3
Lionel Baier
4
Dean DeBlois
5
Michael Dweck, Gregory Kershaw
6
Len Wiseman
7
Frydrych-Zdanowska
8
Wes Anderson
9
Tim Moriarty
10
David Marqués
1
Robert Tuesley Anderson
2
Ludwik Lunar
3
Rashid Khalidi
4
Maria Gąsienica-Zawadzka
5
Sławomir Gortych
6
Marguerite Radclyffe-Hall
7
Robert Małecki
8
Ildefonso Falcones
9
Dan Jones
10
Jenny Blackhurst
1
Paweł Miśkiewicz
2
Ewa Platt
3
Ilaria Lanzino
4
Sebastian Fabijański
5
Anna Kękuś
6
Łukasz Czuj
7
reż. Mariusz Treliński
8
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
9
Gabriela Zapolska
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia