"The Dreamer / The Believer" Commona

5 marca 2012 ukaże się płyta COMMONA "THE DREAMER, THE BELIEVER" wydana przez Warner Music.

Oto, jak rodzi się kolejny rozdział legendy Commona - piszą o dziewiątym krążku rapera z Chicago Amerykanie. I mają stuprocentową rację. To rozdział naprawdę pięknie napisany.

W 2011 roku mija dokładnie 20 lat odkąd Lonnie Rashid Lynn, Jr., jak naprawdę nazywa się Common, wkroczył na hiphopową scenę, by zająć na niej dzięki wielkiemu talentowi i ciężkiej pracy wyjątkowe miejsce. Do tego znakomicie zaprezentował się w telewizji, filmie i objawił wielkie serce, wspierając liczne cele charytatywne. Common, choć osiągnął wielką sławę i doczekał się wielkich pieniędzy, nigdy nie zapomniał, skąd przyszedł oraz jak to wszystko się zaczęło z jego muzyką. Najpierw tylko marzył, potem zaczął wierzyć, że marzenia można spełnić i to uczynił. "Kiedy byłem dzieciakiem, wszyscy powtarzali mi, że jestem marzycielem. Ale potem zacząłem sobie zdawać sprawę z tego, że marzenia można spełniać. Tak naprawdę właśnie o to w życiu chodzi, by najpierw o czymś marzyć, a potem to marzenie spełniać. W taką podróż chcę zabrać słuchaczy na tej płycie" - wyjaśnia artysta.

Prace nad "The Dreamer / The Believer" Common rozpoczął już w 2009 roku. Ale ponieważ raper jest też wziętym aktorem, premierę krążka trzeba było parokrotnie przesunąć. Przyjaciel i producent No ID cierpliwie czekał aż Common zakończy prace na planie filmowym. Zaś raper cały czas myślał nad zawartością, która - co w kontekście tytułu nie dziwi - ma wiele wspólnego z jego początkami. "Pracując nad »The Dreamer / The Believer« przypomniałem sobie, jak bardzo kocham hip-hop. Robię tak wiele różnych rzeczy i jeszcze więcej chciałbym robić. Ale zawsze wracam do miejsca, od którego wszystko się zaczęło. Do hip-hopu" - tłumaczy Common. Wraz z No ID stworzył naturalnie brzmiącą, oldschoolowo-hiphopową płytę, na której nie znajdziecie wszechobecnego dziś plastiku i rozbuchanej produkcji. Usłyszycie za to, że Common poza hip-hopem kocha soul, funky i przykłada wielką wagę do jakości beatów. "Nagrywanie z No ID to odświeżające doświadczenie, to przypominanie sobie korzeni. Obaj dorośliśmy, on jako producent, ja jako MC, a także jako ludzie. Ale między nami wciąż jest magia" - opowiada raper.

Do wspólnych nagrań Common zaprosił między innymi Nasa, Johna Legenda i Mayę Angelou. Ten pierwszy pojawia się w singlowej piosence "Ghetto Dreams". Common i goście znakomicie oddali tkwiącą w nich pasję i przywiązanie do prawdziwego hip-hopu. "The Dreamer / The Believer" to także otwarcie nowego rozdziału w karierze Commona. Krążek to pierwszy owoc jego związku z wytwórnią Warner. Jak na razie, obydwie strony mają powody do zadowolenia. "Bardzo doceniam to, że współpracuję po stronie wytwórni z ludźmi, którzy wierzą w to, co tworzę. Wyczuwam w nich szczerość" - podkreślał Common. Raper podkreśla też jeszcze jedno - że nie nagrywa kolejnych płyt, lecz nagrywa muzykę! Muzykę prawdziwą, z duszą. "Wpływałem na mielizny, miewałem słabsze chwile, ale zawsze w tym, co tworzę był i jest jakiś duch" - zapewnia Amerykanin.

Z pewnością "The Dreamer / The Believer" dowodzi tego, że Commona nie opuszcza duch kreatywności oraz duch zwycięstwa. Ceniący prawdziwy hip-hop o korzeniach w południowym Chicago, na pewno to potwierdzą. I w podróż z Commonem pojadą w ciemno. Innych gorąco zachęcamy do podjęcia tego ryzyka. Bez groźby wielkiej straty.

Mat.: Warnerr Music

Dodaj artykuł do:
(dodano 02.02.12, autor: redakcja)
Dział muzyka
Tagi: The Dreamer / The Believer, Common
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Iggy Pop
2
Sójka Marcin
3
Van Buuren Armin
4
Kowalska Kasia
5
Alter Bridge
6
Nick Cave & The Bad Seeds
7
Cigarettes After Sex
8
Staszczyk Muniek
9
Slayer
10
Baranovski
1
Chmielarz Wojciech
2
Naszkowska Krystyna
3
Ruocchio Christopher
4
Sońska Natalia
5
Aciman Andre
6
Dąbrowski Łukasz , Niedziułka Konrad , Stankowski Jakub
7
Young Samantha
8
De Urturi Eva Garcia Saenz
9
Cherezińska Elżbieta
10
Martin George R. R.
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia