"The Dreamer / The Believer" Commona

5 marca 2012 ukaże się płyta COMMONA "THE DREAMER, THE BELIEVER" wydana przez Warner Music.

Oto, jak rodzi się kolejny rozdział legendy Commona - piszą o dziewiątym krążku rapera z Chicago Amerykanie. I mają stuprocentową rację. To rozdział naprawdę pięknie napisany.

W 2011 roku mija dokładnie 20 lat odkąd Lonnie Rashid Lynn, Jr., jak naprawdę nazywa się Common, wkroczył na hiphopową scenę, by zająć na niej dzięki wielkiemu talentowi i ciężkiej pracy wyjątkowe miejsce. Do tego znakomicie zaprezentował się w telewizji, filmie i objawił wielkie serce, wspierając liczne cele charytatywne. Common, choć osiągnął wielką sławę i doczekał się wielkich pieniędzy, nigdy nie zapomniał, skąd przyszedł oraz jak to wszystko się zaczęło z jego muzyką. Najpierw tylko marzył, potem zaczął wierzyć, że marzenia można spełnić i to uczynił. "Kiedy byłem dzieciakiem, wszyscy powtarzali mi, że jestem marzycielem. Ale potem zacząłem sobie zdawać sprawę z tego, że marzenia można spełniać. Tak naprawdę właśnie o to w życiu chodzi, by najpierw o czymś marzyć, a potem to marzenie spełniać. W taką podróż chcę zabrać słuchaczy na tej płycie" - wyjaśnia artysta.

Prace nad "The Dreamer / The Believer" Common rozpoczął już w 2009 roku. Ale ponieważ raper jest też wziętym aktorem, premierę krążka trzeba było parokrotnie przesunąć. Przyjaciel i producent No ID cierpliwie czekał aż Common zakończy prace na planie filmowym. Zaś raper cały czas myślał nad zawartością, która - co w kontekście tytułu nie dziwi - ma wiele wspólnego z jego początkami. "Pracując nad »The Dreamer / The Believer« przypomniałem sobie, jak bardzo kocham hip-hop. Robię tak wiele różnych rzeczy i jeszcze więcej chciałbym robić. Ale zawsze wracam do miejsca, od którego wszystko się zaczęło. Do hip-hopu" - tłumaczy Common. Wraz z No ID stworzył naturalnie brzmiącą, oldschoolowo-hiphopową płytę, na której nie znajdziecie wszechobecnego dziś plastiku i rozbuchanej produkcji. Usłyszycie za to, że Common poza hip-hopem kocha soul, funky i przykłada wielką wagę do jakości beatów. "Nagrywanie z No ID to odświeżające doświadczenie, to przypominanie sobie korzeni. Obaj dorośliśmy, on jako producent, ja jako MC, a także jako ludzie. Ale między nami wciąż jest magia" - opowiada raper.

Do wspólnych nagrań Common zaprosił między innymi Nasa, Johna Legenda i Mayę Angelou. Ten pierwszy pojawia się w singlowej piosence "Ghetto Dreams". Common i goście znakomicie oddali tkwiącą w nich pasję i przywiązanie do prawdziwego hip-hopu. "The Dreamer / The Believer" to także otwarcie nowego rozdziału w karierze Commona. Krążek to pierwszy owoc jego związku z wytwórnią Warner. Jak na razie, obydwie strony mają powody do zadowolenia. "Bardzo doceniam to, że współpracuję po stronie wytwórni z ludźmi, którzy wierzą w to, co tworzę. Wyczuwam w nich szczerość" - podkreślał Common. Raper podkreśla też jeszcze jedno - że nie nagrywa kolejnych płyt, lecz nagrywa muzykę! Muzykę prawdziwą, z duszą. "Wpływałem na mielizny, miewałem słabsze chwile, ale zawsze w tym, co tworzę był i jest jakiś duch" - zapewnia Amerykanin.

Z pewnością "The Dreamer / The Believer" dowodzi tego, że Commona nie opuszcza duch kreatywności oraz duch zwycięstwa. Ceniący prawdziwy hip-hop o korzeniach w południowym Chicago, na pewno to potwierdzą. I w podróż z Commonem pojadą w ciemno. Innych gorąco zachęcamy do podjęcia tego ryzyka. Bez groźby wielkiej straty.

Mat.: Warnerr Music

Dodaj artykuł do:
(dodano 02.02.12, autor: redakcja)
Dział muzyka
Tagi: The Dreamer / The Believer, Common
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Halsey
2
Miuosh
3
Gomez Selena
4
Various Artists
5
Kesha
6
Czesław Śpiewa
7
Happysad
8
Norah Jones
9
Madelkeine Peyroux
10
Brodka
1
Małgorzata Imielska
2
Alice Winocour
3
John Chester
4
Remi Bezancon
5
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
6
Nora Fingscheidt
7
Sam Mendes
8
Władysław Pasikowski
9
Jay Roach
10
Rupert Goold
1
Barry Jessica
2
Sekielski Tomasz
3
Hansen Andres
4
Ward Annie
5
Link Charlotte
6
McCoy Sarah
7
Morris Heather
8
Black Holly
9
Kepnes Caroline
10
Knedler Magda
1
Debbie Isitt
2
Sławomir Mrożek, Andrzej Saramonowicz
3
reż. Mariusz Treliński
4
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
5
Gabriela Zapolska
6
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
7
Opera Krakowska w Krakowie
8
Rodion Szczedrin
9
Michaił Bułhakow
10
Jarosław Murawski
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia