"Bad Boy" zajrzy na IDFA

Znamy już tytuły, które będą reprezentować Polskę podczas 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych IDFA w Amsterdamie. W gronie wyróżnionych znalazł się m.in. najnowszy obraz Janusza Mrozowskiego, pt.: "Bad Boy - cela dla niebezpiecznych".

Film Mrozowskiego zostanie zaprezentowany w gronie szesnastu produkcji walczących o laury międzynarodowego konkursu pełnometrażowych dokumentów. Sugestywna historia Damiana, odsiadującego dziesięcioletni wyrok za udział w napadzie z bronią w ręku, to wnikliwe studium jednostki uwięzionej, zmuszanej do mierzenia się z codzienną izolacją. Film można oglądać także na ekranach trwającego właśnie Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Wśród czternastu tytułów stworzonych przez studentów szkół filmowych holenderska publiczność będzie miała okazję zobaczyć etiudę "Rogalik" w reżyserii Pawła Ziemilskiego. Film był dotychczas pokazywany m.in. w ramach festiwalu "Łodzią po Wiśle", gdzie otrzymał główną nagrodę w kategorii "Etiuda dokumentalna" oraz podczas 12. edycji T-Mobile Nowych Horyzontów.

W sekcji "Doc Next", odkrywającej nowe talenty na mapie dokumentu, zaprezentowany natomiast zostanie "Pszów" Agaty i Moniki Zając oraz Michaliny i Marzeny Krakowczyk, a także "Bez widza" Rafała Andrzeja Głombiowskiego.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.10.12, autor: wix)
Dział film
Tagi: idfa, festiwal, film dokumentalny, bad boy, janusz mrozowski, zapowiedź, program
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Springsteen
2
Bruce Springsteen
3
Barbra Streisand
4
Benson Boone
5
Yungblud
6
Katatonia
7
Neil Young & The Chrome Hearts
8
Calum Hood
9
Saxon
10
Arkadiusz Jakubik
1
Joseph Kosinski
2
Dani de la Orden
3
Celia Rico Clavellino
4
David Marqués
5
Michael Dweck, Gregory Kershaw
6
Blandine Lenoir
7
Margien Rogaar
8
Lionel Baier
9
Dean DeBlois
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia