4. Festiwal Antropologii Wizualnej ASPEKTY

W dniach 26-28 listopada w toruńskim Muzeum Etnograficznym odbędzie się czwarta edycja jednej z najbardziej oryginalnych imprez województwa kujawsko-pomorskiego - Festiwalu Antropologii Wizualnej ASPEKTY.

Celem spotkania jest promocja specyficznej formy filmowej, jaką stanowi dokument antropologiczny. Miłośnicy obcych kultur będą mieli okazję zobaczyć ponad 20 filmów ukazujących najodleglejsze zakątki globu, poznać codzienne życie orientalnych ludów, a także w nowy sposób spojrzeć na bliskie sobie cywilizacje.

Do konkursu zgłoszono 142 produkcje z 50 krajów, m.in. Brazylii, Peru, Chin, Indii, Turcji i Hiszpanii. Wśród nadesłanych znalazło się także 8 filmów z Polski. Podczas festiwalu zostaną zaprezentowane te najbardziej inspirujące - charakteryzujące się pewnym typem etnograficznej wrażliwości i ciekawości świata, podejmujące trudne tematy dotyczące kondycji współczesnego człowieka.

Poszczególne filmy prezentowane będą w czterech blokach tematycznych. W kręgu tradycji obejmuje dokumenty traktujące o tradycji jako regule organizującej życie społeczności. Procesy przeobrażeń kultury znajdą się natomiast w cyklu Tradycja w nowoczesnych kontekstach. Temat trzeciego bloku – Świat oswojony – wyznacza rzeczywistość, w której człowiek czuje się jak u siebie. W ostatnim cyklu - Świat do oswojenia - przedstawiony zostanie problem obcości oraz działań twórczych pozwalających na „zakorzenienie się” w nowym miejscu.

Źródło: http://www.aspektyfestival.pl/

Dodaj artykuł do:
(dodano 26.11.10, autor: wix)
Dział film
Tagi: festiwal filmowy
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
CALUM HOOD
2
Haim
3
Steve Hackett
4
The Storyteller
5
The Weeknd
6
The Teskey Brothers
7
Lauren Spencer Smith
8
Józef Skrzek
9
Beata Przybytek
10
Anti Babylon System
1
David Koepp
2
Paolo Genovese
3
Celia Rico Clavellino
4
Joseph Kosinski
5
Dani de la Orden
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Blandine Lenoir
8
David Marqués
9
Margien Rogaar
10
Dean DeBlois
1
Penn Holderness, Kim Holderness, Edward Hallowell
2
Kobi Yamada
3
Molly Jong-Fast
4
Magdalena Salik
5
Marek Stelar
6
Liz Moore
7
Rachel Hawkins
8
Anya Niewierra
9
Marcin Mortka
10
Thomas Orchowski
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia