Maciej Kmiołek, Adam Kmiołek
Biały Orzeł. Pierwszy lot – Część 2

BIAŁY ORZEŁ PO RAZ DRUGI. Maciej i Adam Kmiołkowie w lutym 2012 roku wydali drugi tom trylogii Pierwszy lot. I choć polskich superbohaterów w ostatnim czasie znacząco przybyło, to komiks o Aleksie Poniatowskim wciąż wyróżnia się na rodzimym rynku. Głównie dzięki jednoznacznym inspiracjom i wzorom (ulubieni autorzy i komiksy skrupulatnie wypisywani są w kolejnych zeszytach), jak i konsekwentnym przeszczepianiu amerykańskich motywów w konwencji serio. Poza samym faktem naśladownictwa trudno zarzucić coś świetnie rysowanym komiksom. Tym razem fani historii o Białym Orle będą wręcz zachwyceni, bo druga część historii wydawanej nakładem wydawnictwa Wizuale jest jeszcze lepsza niż pierwszy tom (recenzja części pierwszej).

Po pierwsze, dynamicznie rozwija się fabuła. Poznajemy kulisy leczenia Aleksa, którego do stanu „normalności” doprowadza ojciec. Rumieńców nabiera ciekawa scena w podziemiach dworca centralnego a konszachty Tech Corp zaczynają sięgać najwyższych szczebli państwowych. Dodatkowo złą stronę urozmaica Projekt 0, którego zdolności prezentują się szczególnie efektownie – po dobrej stronie równoważy go Wyklęty Rycerz Polski. Dodatkowo, po drugie, postaci z tomu pierwszego nabierają tu wyrazistości, jak chociażby ojciec Aleksa, Hudini (wreszcie opuszcza swoją siedzibę) czy Nur, którego „armia” prezentuje się imponująco. Dodatkowo Czarna Śmierć oraz Mała Alicja wróżą panteonowi unikalnych charakterów ciągły rozwój i wiele niespodzianek.

Drugi zeszyt ma też wiele ciekawych i efektownych scen: działanie Braci Słabych czy wkroczenie Wyklętego Rycerza Polskiego to plansze, które z powodzeniem można drukować na wielkoformatowych plakatach. Choć oczywiście z różnych względów, bo obraz Braci to szczyt ironii, a wojownik – maestria grafiki i koloru (o barwy zadbała Daria Widermańska-Spala). Album wzbogacają też strony odsłaniające warsztat autorów, na których wyraźnie widać kolejne etapy tworzenia plansz. Drugi zeszyt opowieści o Białym Orle to już pełnokrwista opowieść, podczas lektury której nie mamy najmniejszych wątpliwości co do zaplanowania całości świata i historii. Kolejna część ma też cechę niezwykle zgubną dla czytelnika – urywa się niespodziewanie. Z niecierpliwością zatem oczekujemy zwieńczenia trylogii Pierwszy lot, zwłaszcza, że okładka trzeciego zeszytu prezentuje się niezwykle efektownie (kto wie czy nie najciekawiej z dotychczasowych tomów o Białym Orle).

Biały Orzeł. Pierwszy lot – Część 2
Scenariusz: Maciej Kmiołek
Rysunki: Adam Kmiołek
Kolory: Daria Widermańska-Spala
Liczba stron: 32
Format: 17x26 cm
Okładka: miękka
Druk: kolor
Cena z okładki: 10,99 zł
Wydanie: luty 2012
Wydawnictwo: Wizuale

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 27.03.12 autor: xaoo-pl)
Dział literatura
Tagi: komiks, wizuale, Maciej Kmiołek, Adam Kmiołek
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
O'Neill Robert
2
Gleick James
3
Scottoline Lisa
4
Czernek Wojciech
5
Degórska Izabela
6
Molina Antonio Munoz
7
Zurli Arael
8
Puzyńska Katarzyna
9
Asher Jay, Freeburg Jessica
10
Lis Agnieszka
1
Georges Bizet
2
Wieniedikt Jerofiejew
3
Stanisław Brejdygant
4
Natalia Korczakowska
5
Piotr Jędrzejas
6
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
7
Gabriela Zapolska
8
Opera Krakowska w Krakowie
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Rodion Szczedrin
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia